КОІПОПК

Чер 09 2015

Print this Запис

09 червня 2015 року в рамках ініціативи національної ради реформ відбувся круглий стіл «SPEAKGLOBAL – GOGLOBAL: англійська мова в системі середньої освіти»

З презентацією Національної програми вивчення та популяризації іноземних мов виступив Мустафа Найєм, народний депутат України від фракції БПП, який акцентував, що англійська мова зараз є ключовою. «Більше 85% всіх наукових видань друкуються англійською мовою. Більшість країн, з якими ми прагнемо співпрацювати, мають однією з офіційних мов – англійську», – зауважив народний депутат. За його словами, зараз Україна посідає 44 місце у світі за рейтингом володіння англійською. «На жаль, не всі українці знають цю мову, це лише 7%, а ми прагнемо досягти хоча би 20%», – додав пан Найєм.

1

Голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич взяла участь у роботі «круглого столу». Вона зазначила, що Випускники українських шкіл повинні володіти принаймні однією з європейських мов на рівні незалежного користувача. “Ми підписали Угоду про асоціацію, прагнемо стати частиною європейського освітнього простору. Відповідно до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти знання іноземної мови належить до списку ключових компетенцій, які має отримати кожний представник суспільства протягом життя”, – констатувала голова Комітету.

Л. Гриневич підкреслила, що, відповідно до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти, знання іноземної мови належить до списку ключових компетенцій, які має отримати кожний представник суспільства протягом життя. Українські випускники шкіл повинні говорити принаймні однією з європейських мов на рівні незалежного користувача, тобто на рівні В1 та В2. І визначити, чи має учень необхідний рівень, покликане тестування, яке буде розроблено та запроваджено в Україні в недалекому майбутньому. Вона  наполягає, що потрібно змінити підходи до вивчення іноземної мови, зокрема, використати досвід інших неангломовних країн із запровадження англійської мови як мови науки.

2

На думку голови Комітету, необхідно внести зміни до навчальних планів в середній школі, даючи більше часу на вивчення англійської мови. Також слід збільшити вибір сучасних підручників з іноземної мови українських авторів, бо сьогодні школи використовують здебільшого підручники зарубіжних видавництв. Крім цього, назріли зміни підходів до підготовки вчителів з іноземної мови, оновлення змісту фахової перепідготовки, а також створення можливостей для постійного підвищення кваліфікації, яке має супроводжуватися збільшенням винагороди за працю. Необхідно запровадити зовнішнє тестування  для визначення рівня володіння мовою.

Освітяни відзначили роль і підтримку з боку міжнародних організацій, зокрема, Британської ради, Американської ради з міжнародної освіти, відділу з питань преси та культури Посольства США в Україні, що сприяють вдосконаленню освітніх програм. Долучаються й волонтери-носії англійської мови. «Волонтери докладають максимум зусиль, щоб наші люди відповідали потребам української громади», – зазначив Денні Робертсон, Директор Корпусу Миру США в Україні.

У заході взяли участь народні депутати, представники міжнародних організацій, Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, учителі англійської мови, директори спеціалізованих шкіл, ректори закладів післядипломної освіти, методисти, представники вищої школи, автори підручників з англійської мови.

Комунальний вищий навчальний заклад Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» представляла Н.М. Бендерець, перший проректор, яка у складі творчої групи освітян обговорила шляхи впровадження Національної програми вивчення та популяризації іноземних мов.

3

4

5

 

Національна програма вивчення та популяризації іноземних мов у мережі Інтернет:

http://reforms.in.ua/Content/download/Sessions/s7/7.1%20Go%20Global.pdf

https://www.facebook.com/liliia.hrynevych