КОІПОПК

Бер 13 2017

Print this Запис

10 березня 2017 року пройшло засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»

 

10 березня 2017 року в Києві, в Національному агентстві України з питань державної служби, пройшло засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Проект DOCCU має особливе значення в контексті підтримки реформи державної служби та реформи освіти в Україні. В цілому він спрямований на посилення громадянського суспільства через поглиблення співпраці між владою, громадою та освітою.

З вітальним словом до учасників звернулись Костянтин Ващенко, голова Національного агентства України з питань державної служби, Хольгер Тауш, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Марина Білинська, віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України та Володимир Луговий, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України.

Костянтин Ващенко зауважив: «Формування громадянських компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є важливою передумовою успішної реалізації реформ в Україні. У рамках впровадження закону «Про державну службу» Національне агентство широко сприяє утвердженню принципів проекту та його реалізації в системі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців. Навчання в рамках модулів з розвитку громадянських компетентностей вже пройшли понад 13000 слухачів. Наступним спільним кроком стане національне впровадження проекту в систему підготовки магістрів у галузі публічного адміністрування».

«Проект DOCCU має особливе значення в контексті підтримки реформи державної служби та реформи освіти в Україні. В цілому він спрямований на посилення громадянського суспільства через поглиблення співпраці між владою, громадою та освітою. Однак, особливо важливим є те, що діяльність спрямована на виховання нового покоління відповідальних та активних громадян демократичної України», – зазначив Хольгер Тауш.

Активну участь в обговоренні напрямів подальшого впровадження проекту взяли члени ради: завідувач сектором духовного розвитку департаменту освіти, науки і духовного розвитку Адміністрації Президента України Ірина Пантелейчук, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець, Євген Красняков, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Раїса Євтушенко, Національний координатор з ОДГ/ОПЛ в Раді Європи, представник Міністерства освіти і науки України в Раді проекту та керівник проекту в Україні Наталія Протасова.

У виступах зазначалася важлива роль громадянських компетентностей як складової Концепції нової української школи. Розвиток громадянських компетентностей як наскрізного елементу шкільної освіти включатиме отримання учнями знань, умінь та цінностей, необхідних для життя в сучасному громадянському суспільстві.

Також у ході обговорення було підведено підсумки першого етапу та окреслено стратегічні перспективи розвитку ОДГ/ОПЛ в пілотних областях у 2017-2018 роках. У цей період, за професійними модулями з ОДГ/ОПЛ, які впроваджені в навчальні програми інститутів післядипломної освіти, матимуть змогу підвищувати кваліфікацію всі категорії педагогічних працівників і керівників освіти нових регіонів-партнерів проекту.