КОІПОПК

Лют 11 2016

Print this Запис

10 лютого 2016 року відбувся семінар-практикум «ЗНО з хімії: особливості структури тесту 2015, 2016 років та організація підготовки учнів до тестування»

10 лютого 2016 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» проведено семінар-практикум для керівників районних, міських методичних об’єднань учителів хімії й творчої спілки учителів хімії «ЗНО з хімії: особливості структури тесту 2015, 2016 років та організація підготовки учнів до тестування».

Всього учасників заходу – 49 осіб.

У роботі семінару взяли участь Дем’яненко Олена Олександрівна, проректор акдемії, доцент кафедри філософії освіти та управління, кандидат педагогічних наук; Кабан Лариса Василівна, вчений секретар інституту, старший викладач кафедри філософії освіти та управління; Бобкова Олена Степанівна, завідувач відділу координації методичної роботи; Петренко Ірина Михайлівна, учитель хімії Фастівського навчально-виховного комплексу "Ліцей інформаційних технологій – Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9" Фастівської міської ради, учитель-методист.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Розглянуто питання особливостей організації й проведення ЗНО у 2016 році, структури тесту з хімії, забезпечення підготовки учнів до складання зовнішнього незалежного оцінювання у процесі вивчення шкільного курсу хімії та методики конструювання тесту як інструменту вимірювання навчальних досягнень учнів.

Член експертної групи Київського регіонального центру оцінювання якості освіти зі встановлення порогового балу з хімії в 2015 році І.М. Петренко ознайомила учасників заходу з методиками експертного визначення порогу «склав»/«не склав» тесту ЗНО за В. Ангоффом та К. Беуком.

У ході обговорення змістових аспектів ЗНО з предмета попередніх років вироблено низку рекомендацій щодо удосконалення системи роботи з педагогічними кадрами на регіональному рівні та організації підготовки учнів до складання ЗНО з хімії у контексті реалізації компетентнісного й діяльнісного підходів у навчанні хімії.  

Рекомендації семінару-практикуму
«ЗНО з хімії: особливості структури тесту 2015, 2016 років та організація підготовки учнів до тестування»

З метою забезпечення ефективної підготовки учнів навчальних закладів області до складання ЗНО з хімії у 2015/2016 н.р. рекомендуємо:

  1. Провести засідання районних, міських методичних об’єднань учителів хімії щодо особливостей і типології тестових завдань ЗНО з предмета та аналізу результативності його складання в 2015 році.

Керівники методичних об’єднань, учителі хімії
Лютий 2016 року

  1. Передбачити в планах роботи районних, міських методичних об’єднань на 2016 рік проведення майстер-класів кращих учителів із теми: «Розрахункові задачі з хімії як засіб формування предметних компетентностей».

Керівники методичних об’єднань, учителі хімії
Березень 2016 року

  1. Організовувати навчально-виховний процес із хімії на засадах компетентнісного та діяльнісного підходів з метою формування ключових та предметних компетентностей учнів.

Учителі хімії
Постійно

  1. Реалізувати систему навчального контролю та оцінювання учнів з хімії з опорою на освітні компетенції, регламентовані чинними навчальними програмами та критеріями оцінювання.

Учителі хімії
Постійно

  1. Організувати й провести семінар-практикум з актуальних проблем хімічної науки для керівників міських, районних методичних об’єднань учителів хімії на базі хімічного факультету Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Відділ методики викладання біології, екології, хімії та основ здоров'я
КВНЗ КОР
«Академія неперервної освіти»

  1. Ознайомити учнів, які планують складати ЗНО з хімії у 2016 році, з програмою підготовки, надавати за запитами відповідні навчальні консультації.

Учителі хімії
Протягом ІІ семестру 2015/2016 н.р.