КОІПОПК

Січ 12 2018

Print this Запис

Всеукраїнський  науково-педагогічний  проект «Філологічний Олімп» крокує Україною

 

11 січня 2018 року в межах  всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»  відбулося заняття для учасників всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп», учителів української мови і літератури та зарубіжної літератури Київської області з теми «Ціннісні концепти мовно-літературної освіти в новій українській школі».

На заході були присутні: Лавренчук Володимир Павлович, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри методики та змісту освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти і науковий консультанта Проекту в Рівненській області та Гарна Світлана Юріївна, завідувач відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та обласний координатор Проекту.

У ході заняття Химерою Наталією Володимирівною, автором, відповідальним виконавцем Проекту та методистом відділу методики викладання української мови і літератури та зарубіжної літератури Академії відбулося  представлення нових учасників Проекту та представлено базові навчальні заклади.

Лавренчук Володимир Павлович у своєму виступі зупинився на ціннісних концептах мовно-літературної освіти в новій українській школі.

Майстер-клас: «Персональний сайт учителя як засіб упровадження новітніх інформаційних технологій у практичну діяльність педагога» Гарна Світлана Юріївна, завідувач відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та обласний координатор Проекту.

Головним редактором журналу Проекту «Філологічний Олімп» було вручено сертифікати та подяки найактивнішим дописувачам. Також Марія В’ячеславівною було вручено нагороди для переможців конкурсу обкладинок журналу.

Про підготовку та участь у  професійному та учнівському огляді-конкурсі «На хвилі сучасності-2018» та організацію підготовки учнів 5-11 класів до участі в огляді-конкурсі «Стежками літературних героїв – 2018» для учасників Проекту Київської області виступили координатори Привалова О.М., Гриценко О. Г.

Всеукраїнський науково-практичний проект «Філологічний Олімп» крокує Київщиною: професійність і натхнення, розуміння і небайдужість панували на зустрічі однодумців.

Учасники вдячні всім організаторам заходу.

 

Рефлексія учасників заходу:

***

11 січня 2018 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» відбулося заняття для учасників  науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп».  Цікаву і насичену програму підготували організатори проекту . Під час зустрічі обговорено ціннісні концепти мовно-літературної освіти у новій українській школі.

Сьогоднішній день мені особисто  запам’ятається знайомством із дивовижними людьми – Володимиром Павловичем Лавренчуком та Світланою Юріївною Гарною. Творчі та успішні особистості. Такі зустрічі надихають та дають поштовх для втілення нових ідей. Майстер-класи дуже корисні, бо дають можливість почерпнути з  цілющого  джерела натхнення для нових звершень та дізнатися щось нове. Адже саме натхнення – це особлива мить щастя і мотивації.

Після таких теплих зустрічей  виростають крила за спиною, які надихають та дарують піднесення. Адже саме  в такі моменти народжуються нові ідеї, стимули і плани, примножується віра у свої сили й  нестримне бажання постійно рухатися вперед!

Наталія Вигівська

 ***

Вечірні роздуми про зустріч учасників проекту «Філологічний проект»

Новорічні  та різдвяні дні завжди несуть  дива, приємні зустрічі, сюрпризи  та подарунки. Саме таким видався сьогоднішній день, 11 січня, для вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури  Київської області, учасників проекту. Ще  до початку заняття звучали щирі вітання, був обмін подарунками, сімейними та творчими новинами.

А потім на занятті ми познайомилися з учасниками, які поповнили наші «олімпійські» ряди,  заочно «побували »  в  нових опорних школах, отримали приємні нагороди – подяки за активну співпрацю  з журналом  проекту «Філологічний  Олімп», сертифікати про публікацію власних матеріалів у журналі.

Неочікуваним новорічно-різдвяним подарунком було знайомство з переможцями конкурсу обкладинок журналу  Гарною Світланою Юріївною та Лавренчуком Володимиром Павловичем.

Виступ Володимира Павловича вразив  органічним поєднанням глибокого наукового підходу до викладу матеріалу з емоційними прикладами з власної практики викладання літератури, від яких іноді наверталися сльози.

Майстер-клас Світлани Юріївни  про створення персонального сайту вчителя був суперкорисним, суперцікавим, ненав’язливо змусив шукати креативні рішення щодо назви та слогану уявного сайту, його наповнення. І десь глибоко в душі уже  з’явився учительський «черв’ячок»: а може й собі спробувати створити сайт? А значить в майбутньому хтось із нас поділиться своїми знахідками з цього питання…

Римма Примаченко

***

11.01.2018 р. відбулося заняття для учасників всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп», учителів української мови і літератури та зарубіжної літератури Київської області «Ціннісні концепти мовно-літературної освіти в новій українській школі». Участь у  Проекті “Філологічний Олімп” для мене особисто стала стимулом для нового етапу в моєму професійному житті. Тут я познайомилася із цікавими людьми, дізналася багато пізнавального і корисного, почула нові неординарні  думки Лавренчука Володимира Павловича, кандидата філологічних наук, завідувача кафедри методики та змісту освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти і попрацювала у майстер-класі Гарної Світлани Юріївни, завідувача відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіті. Перш за все, порадувала тепла атмосфера, високий рівень організації та професіоналізму доповідачів. Мені ще хотілося б відзначити те інтелектуальне задоволення, яке, безсумнівно, зазнали всі учасники заняття. Після заняття виникло дуже позитивне почуття, впевненість у правильності обраного шляху і усвідомлення того, що на цьому шляху я не одна, а поруч не випадкові люди, а інтелектуали, професіонали в своїй області,  відкриті для дискусій і завжди готові надати посильну допомогу. А ще я в котрий раз упевнилася, що завдяки головному спеціалісту департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, науковому керівнику проекту, кандидату педагогічних наук, доценту К. В. Таранік-Ткачук та автору і відповідальному виконавцю проекту «Філологічний Олімп» Н. В. Химері цей Проект – це проект однодумців, це проект, який має потужну команду і майбутнє. Кожен мріє творити майбутнє. Я щиро радію з того, що я серед таких людей.

Лариса Гайдаєнко