КОІПОПК

Вер 12 2017

Print this Запис

12 вересня 2017 р. Перерва Володимир Степанович проводив презентацію своїх видань з історії Київщини

У селі Розкішна Ставищенського району (історичного передмістя містечка, а нині райцентру Ставищ) ще й нині виконує свої функції шкільне приміщення, споруджене у 1896 р. на кошти графині Олександри Василівни Браницької її правнуком Владиславом. Як писали газети кінця ХІХ ст., «здание каменное, двухэтажное, с прекрасными залами для классов и мастерских, имеет массу света и воздуха; вся классная мебель устроена согласно последним педагогическим требованиям». Як стверджує директор школи Віктор Іванович Тропотяга, будівля ХІХ ст. ще й нині зберігає міцність, а от радянські добудови вже стали обсипатися. У рік відкриття в другокласну школу пішло 450 учнів молодших класів, а нині їх і на 11 класів немає й трьохсот.

12 вересня 2017 р. в цій історичній школі, яка за своєю архітектурою нагадує середньовічний замок, проводив презентацію своїх видань з історії Київщини кандидат історичних наук, Почесний краєзнавець України Перерва Володимир Степанович. Прізвище графів Браницьких у Розкішній відомо кожному, тож у шкільному залі вільних місць практично не було, навіть директору школи довелося приносити стільця, а декому довелося й стояти.

Вчителі та учні з цікавістю слухали про тих осіб, які спорудили для них такий чудовий храмі освіти. Автор кількох книг з історії Ставищанського краю В. Перерва подарував для шкільного музею й бібліотеки кілька своїх видань та обрамлені копії оригінальних документів з історії шкіл.

Зустріч пройшла в теплій і невимушеній атмосфері. Слухачі довго не бажали розходитися.

Саме в Розкішній Володимира Перерву було відзначено орденом преподобного Нестора-літописця І ступеня.