КОІПОПК

Вер 16 2015

Print this Запис

14-15 вересня 2015 року у м. Києві на базі «Німецько-польсько-українського товариства» в Україні відбулася міжнародна конференція «Українська освітня реформа у європейській перспективі. Зміни починаються зі школи».

cool_school[1]Захід ініційовано Міністерством національної освіти Польщі спільно з Центром громадянської освіти (Варшава), Асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» та шведською організацією SKL International (проект «Підтримка децентралізації в Україні»). 

Метою конференції стала підтримка української освітньої реформи та пов’язаної з нею децентралізації місцевого самоврядування. Зустріч польських та українських експертів, працівників міністерств, представників місцевої влади та системи освіти і, перш за все, вчителів та адміністраторів шкіл дала можливість обмінятися думками та поділитися досвідом.

У конференції взяла участь Крупа Альона Валеріївна, завідувач відділу міжнародних освітніх програм КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти». 14 вересня 2015 року роботу конференції було розпочато зі вступного слова Інни Совсун, першого заступника Міністра освіти і науки України, та Еви Дудек, заступника Міністра національної освіти Польщі, яка розповіла про польську освітню реформу. Виклики освітньої реформи в Україні було окреслено у виступі Лілії Гриневич, Голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Ян Герчиньські у своїй доповіді окреслив кроки децентралізації освіти в Україні та поділився шведським досвідом щодо ролі місцевого самоврядування у забезпечення якості освіти. Польські експерти провели 6 тренінгів для учасників конференції, де розглядалися питання менеджменту в освіті та роль вчителя у школі.

15 вересня 2015 року було присвячено міжнародній програмі «Класна школа», яка є пілотним проектом Міністерства освіти і науки України спільно із Центром громадянської освіти (Варшава). Мета програми –  вплив громади на освітні процеси, тобто тісна співпраця директорів шкіл, вчителів, учнів та суспільства на постійній основі.  ЇЇ головним наміром є пробудження у школярів віри у власні сили, можливості, розвиток бажання до пізнання навколишнього світу і формування особистих професійних спрямувань. На панельній дискусії прозвучала ідея, що за допомогою нових технологій можна реалізувати завдання проекту «Класна школа», що дозволить учнівській молоді ефективно і розумно використовувати комп’ютери, мобільні пристрої, а також навчальні матеріали і мобільні програми, доступні в інтернеті. Основним результатом роботи шкільної громади у ході демократичного процесу за участі вчителів, учнів та батьків, стане розробка власних правил, ведення шкільного блогу та вироблення рекомендацій щодо використання ІКТ у школі. Лілія Гриневич також запропонувала, аби платформа «Класної школи» стала форумом для обговорення освітніх реформ, які будуть введені на прикладі польського досвіду.

Учасниками цієї програми є 10 шкіл з різних областей України. На Київщині програма реалізовуватиметься у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №15 Білоцерківської міської ради.

Детальна інформація про перебіг конференції розміщена на сайті Асоціації «Нова Доба» www.novadoba.org.ua.

Інформація про програму «Класна школа»

Онлайн перегляд