КОІПОПК

Лис 15 2017

Print this Запис

14 листопада 2017 року відбулося перше засідання обласної педагогічної студії для вчителів географії, природознавства та викладачів курсу «Освіта для сталого розвитку»

14 листопада 2017 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білоцерківської міської ради відбулося перше засідання обласної педагогічної студії (керівник Мартинюк Тетяна Сергіївна, заступник директора з НВР, учитель-методист, кандидат педагогічних наук) з теми «Методика реалізації діяльнісного підходу в процесі навчання географії та природознавства» для вчителів географії, природознавства, викладачів курсу «Освіта для сталого розвитку».

У заході взяли участь:

Совенко Валерій Володимирович (координатор роботи педстудії), завідувач відділу методики викладання географії, економіки та краєзнавства КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», Гайдаєнко Олена Анатоліївна, методист науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, педагоги Київської області всього 34 особи.

На першому етапі засідання була проведена вправа «Будьмо знайомі», під час якої учасники представляли себе, презентували унікальність свого навчального закладу. У підсумку учасниками була колективно створена інтерактивна карта «Географія педстудії».

У своєму виступі Валерій Володимирович Совенко ознайомив учасників заходу із метою й змістом роботи обласної педагогічної студії та наголосив на актуальності такої форми співпраці педагогічних працівників.

Керівник студії провела науково-методичне обговорення «Методики реалізації діяльнісного підходу в процесі навчання географії та природознавства». В ході заняття педагоги вільно обговорювали сучасні тенденції в освіті; виконували вправи «Асоціативний кущ», «Займи позицію. Зміни позицію», кейс-метод, займалися аналітичною діяльністю що стосувалася окремих положень Закону «Про освіту» та концепції «Нова українська школа».

У практичній частині учасникам педстудії було запропоновано відвідати фрагменти діяльнісно спрямованих уроків:

  • Людина і світ, 4-А клас (педагогічна технологія «Інтелект України»). Тема: «Природні зони світу. Унікальні об’єкти пустель», учитель Іванова Світлана Валеріївна.
  • Навколишній світ, 5-А клас (науково-педагогічний проект «Росток»). Тема: «Сонце – найближча зірка до Землі», учитель Шкурко Лілія Іванівна.
  • Географія, 8-А клас (математичний допрофіль). Тема: «Основні тектонічні структури. Зв’язок рельєфу з тектонічними структурами», учитель Мартинюк Тетяна Сергіївна.

Під час уроків у практичній площині було продемонстровано реалізацію діяльнісного підходу в формуванні предметних компетентностей школярів.

У продовженні практичної частини учасникам було презентовано особливості освітньої системи БЗШ №18.

Слухачі педстудії отримали домашнє завдання, що передбачає створення перевірочної роботи з обраної теми за оновленими програмами з предмета.

В цілому на занятті панувала тепла та дружня атмосфера, педагоги з  радістю обмінювалися досвідом, ставили завдання на майбутнє, із захватом реагували на результати моніторингу їхньої діяльності.

Учасники обласної педагогічної студії висловили щиру подяку за високий рівень організації, навчально-методичний супровід та професіоналізм у проведенні першого заняття педагогічним працівникам Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18, керівнику педстудії Т.С. Мартинюк, а також адміністрації КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»  за планування й організацію даного заходу. Адже такі форми роботи є нагальними й актуальними, вони спрямовані на підготовку педагогів до реалізації завдань концепції Нової української школи та сприяють їх мотивації до подальшої професійної діяльності й самоосвіти.