КОІПОПК

Лис 14 2017

Print this Запис

14 листопада 2017 року відбувся майстер-клас для вчителів зарубіжної літератури

14 листопада 2017 року на базі Сквирського навчально-виховного комплексу  «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4-дитячий садок» відбувся майстер – клас учителя вищої категорії Сотніченко С.А. на тему «Формування полікультурної компетентності на уроках зарубіжної літератури» для вчителів зарубіжної літератури Київської області.

У заході взяли участь:

Химера Наталія Володимирівна, завідувач навчальної лабораторії методики викладання зарубіжної літератури КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»;
Вигівська Алла Дмитрівна, директор Сквирського НВК «Загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів №4-дитячий садок»;
Максимець Тетяна Григорівна, методист мов і літератур методичного кабінету Сквирського відділу освіти районної державної адміністрації;
Корбут Людмила Анатоліївна, завідуюча методичним кабінетом Сквирського відділу освіти районної державної адміністрації.

На першому етапі заняття була проведена тренінгова вправа «Будьмо знайомі», під час якої учасники, познайомились та привітались як європейці, японці та як в дикому племені.

На другому етапі заняття автор майстер-класу окреслила коло теоретичних питань: що таке полікультарна компетентність?  Важливість полікультурної компетенції на уроках зарубіжної літератури. Інноваційні  методи роботи спрямовані на формування полікультурної компетенції учнів.

Практична частина майстер-класу проводилася у формі імітаційної гри. За активної участі присутніх були проведені  фрагменти навчальних занять, під час яких демонструвалися  активні прийоми роботи  з формування полікультурної компетенції, а саме: асоціативний кущ  «Полікультурність – це…»,  де учасники висловили свої думки – асоціації щодо даної теми,  ознайомились з тренувальними вправами в  інтернет – сервісі  Tagul – хмара тегів (розгадати прислів’я, пояснити їх значення та спільність тематики), learning Аpps (знайти країну за національним одягом)  та  провели  вправу «Фантастичне меню»,  де   кожній групі потрібно підібрати страву, від якої відмовиться гість та пояснити причину відмови. На закінчення провели вправу «Ланцюжок  Квінтіліана», яка дозволила підбити підсумки заняття.

Впродовж роботи майстер-класу панувала творча та доброзичлива атмосфера, що об’єднала вчителів-однодумців, сповнених бажанням професійного зростання та самовдосконалення.

Враження учасників майстер – класу

Майстер-клас нас об’єднав
І натхнення всім додав.
Творчі люди тут працюють-
Чужий досвід не дублюють.
Вправи створюють чудові
І завдання додаткові.
А Світлані Сотніченко
Хай працюється гарненько.
Цікаво, весело,  практично
Тут працювати нам було.
Хоч може дещо і не звично
Та це багато нам дало.
На майстер – класі від Світлани
Взяли від різних від культур.
В полікультур’я  мандрували
Із світових літератур.
Бажаєм щастя і здоров’я,
Благополуччя і добра,
Натхнення, успіхів,  любові.
Сердечно дякуєм!Ура!

                        Богуслав

На завершення учасники висловили щирі слова подяки автору майстер-класу Сотніченко С.А.Ю., координатору Химері Н.В. за інформативну насиченість заходу, ілюстративність продемонстрованих прийомів та створення атмосфери творчого спілкування однодумців. Слова вдячності за організацію заходу і гостинність переказували учасники  і на  адресу директора закладу – Аллі Дмитрівні Вигівській.