КОІПОПК

Лют 15 2019

Print this Запис

14 лютого 2019 року відбулося заняття обласного майстер-класу Світлани Володимирівни Зелінської, вихователя дошкільного навчального закладу

14 лютого 2019 року відбулося друге заняття обласного майстер-класу Світлани Володимирівни Зелінської, вихователя дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого  типу № 1 «Сонячний» Бучанської міської ради, з проблеми: «Аспекти комплексного упровадження програми «Український віночок. Київщина» курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» з учасниками освітнього процесу закладу дошкільної освіти».

На заняття   завітало 43 вихователя, які мали змогу  продовжити  знайомитись з особливостями програми  та її розділами.

В ході проведення майстер-класу  учасники  семінару опрацьовували методи та прийоми організації освітньої діяльності за програмою «Український віночок. Київщина»» зокрема  під час  заняття гуртка на тему: «Ми уміємо дружити» за курсом «Культура добросусідства».

Світлана Зелінська  на практиці продемонструвала  застосування ігор, тренінгових вправ, дидактичних матеріалів для роботи з дорослими та дітьми налагодження взаєморозуміння за змістом програми. Так  у процесі ігор  «Оплески», «Що нас об’єднує?», «Віденські діаграми» педагоги вчилися знаходити спільне між учасниками, створювати  комфортну  атмосферу  для взаємодії. Під час рольової гри «Дві культури» відбулася наочна  демонстрація міжкультурних відмінності комунікації, їх вплив на формування стереотипів для  налагодження добросусідства.

З метою розширення шляхів  оптимізації форм взаємодії педагогів закладів дошкільної освіти з батьками вихованців щодо формування культури добросусідства було організовано  перегляд фрагментів робота з сім’єю.

З особливим інтересом слухачі демонстрували власні розробки ігор для виховання у дітей загальнолюдських цінностей за змістом презентації «Толерантність врятує світ»,   ділилися думками щодо доцільності використання активних форм та методів роботи з дітьми та  брали участь у театрі «Кабукі». Слухачі також представили зроблені власноруч емблеми  курсу «Культура добросусідства».

Учасники заходу отримали домашнє завдання: розробити систему ігор для розвитку емпатії,  створити презентації  свого рідного міста (села) з використанням фотоілюстрацій  у вигляді лепбуків.

Майстер – клас пройшов у затишній, невимушеній, комфортній атмосфері. Учасники отримали задоволення і колосальний заряд позитиву. З новими вміннями  та багажем знань освітяни-дошкільники відправились у свої садочки ділитися враженнями з колегами.