КОІПОПК

Лис 18 2016

Print this Запис

16-17 листопада 2016 року проведено навчальний тренінг та майстер-клас для учителів історії та правознавства опорних загальноосвітніх навчальних закладів Київщини

16-17 листопада 2016 року для педагогічних працівників опорних загальноосвітніх навчальних закладів Київської області  відділом методики викладання суспільствознавчих предметів Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» проведено навчальний тренінг  «Критичне  мислення як характеристика особистості» та майстер-клас «Упровадження технологій інтерактивного навчання та розвитку критичного мислення в навчанні суспільствознавчих предметів».

Заняття з педагогами (заступниками з навчально-виховної роботи, учителями історії та правознавства опорних загальноосвітніх навчальних закладів Київщини) проводила завідувач відділу методики викладання суспільствознавчих предметів КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»
Ірина Петрівна Бондарук, кандидат педагогічних наук.

Під час проведення навчальних занять було розглянуто такі питання:

  • Формування й розвиток критичного мислення особистості – нагальна проблема сучасної освіти.
  • Поняття «критичне мислення» у психолого-педагогічній літературі.
  • Властивості критичного мислення.
  • Методичні умови формування критичного мислення учнів засобами різних предметів.
  • Упровадження технологій інтерактивного навчання та розвитку критичного мислення в навчанні суспільствознавчих предметів.

Учасники підкреслили актуальність нових підходів до організації навчання і виховання в умовах реформування української школи, важливість формування навичок критичного мислення, умінь оцінювати ризики, приймати рішення та вирішувати проблеми, співпрацювати в команді.  Кожен педагог мав змогу висловити свою точку зору з питань, що обговорювалися, навести приклади з досвіду роботи. Живе обговорення викликали питання необхідності перебудови організації навчання на принципах педагогіки партнерства, дитиноцентризму.

 

Учасники акцентували увагу на доцільності проведення навчальних занять, відзначили високий рівень їх організації та проведення.