КОІПОПК

Бер 17 2017

Print this Запис

16 березня 2017 року відбувся семінар-практикум ООЗО з проблеми «Реалізація принципів демократії у загальнооосвітньому навчальному закладі»

16 березня 2017 року на базі обласного опорного закладу освіти Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права №2 було проведено семінар-практикум з теми «Планування змін у навчальному закладі».

У проведенні заходу взяли участь: Бєлова Ірина Германівна, директор, Литвин Леся Володимирівна, заступником директора з науково-методичної проблеми, Вишневська Софія Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, а слухачі ООЗО.  

Всього присутніх – 14 осіб.

У ході роботи семінару було розглянуті такі питання:

  • вивчення ситуації в школі щодо демократичного розвитку;
  • проект як інструмент планування;
  • етапи реалізації проекту: оцінювання, створення плану дій, реалізації плану;
  • ризики, причини їх виникнення та рішення на різних етапах реалізації проекту.

На практичній частині семінару для слухачів ООЗО проведено вправу «Місія нездійсненна», що спрямована на формування й розвиток навичок командної роботи. А також педагоги взяли участь у тренінговій сесії «Випускник нової української школи» та обговорили наступні питання: «Чи дає сучасна школа необхідні знання і навички для життя у сучасному суспільстві?» «Які громадянські, людські та професійні якості мають бути у випускника? Які зміни в школі потрібно запроваджувати?

У процесі підготовки та проведення заходу педагогічні працівники ООЗО використовували матеріали Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства і прав людини «Демократична школа» та швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Cлухачі ООЗО отримали творче завдання розробити проектне планування демократичних змін у школі.