КОІПОПК

Лис 19 2018

Print this Запис

16 листопада 2018 року завершили свою роботу курси підвищення фахової кваліфікації директорів закладів дошкільної освіти

16 листопада 2018 року завершили свою роботу курси підвищення фахової кваліфікації директорів закладів дошкільної освіти (заступників директорів НВК, НВО з питань дошкільної освіти). Зміст курсів було спрямовано на поглиблення знань слухачів та вдосконалення набутих умінь з управління закладом дошкільної освіти, створення умов  для розвитку професійної компетентності педагогічних працівників.

Під час курсів слухачі ознайомилися з актуальними питаннями розвитку дошкільної освіти, інноваційними підходами у роботі директора закладу дошкільної освіти. Особливої уваги та обговорення викликали наступні теми: «Технологія управління конфліктами та конфліктними ситуаціями як  передумова створення сучасного освітнього середовища», «Інноваційна освітня діяльність: від теорії до практики» (А.М.Шевченко), «Педагогічна рада як колегіальний  орган управління закладом дошкільної освіти», «Співпраця  закладу  дошкільної освіти та сім’ї з розвитку життєвої компетентності дитини» (Т.М.Корж), «Атестація як умова розвитку творчої активності педагогічних працівників» (І.П.Паливода), «Діловий імідж керівника навчального закладу» (Л.В.Кабан), «Універсальні можливості мистецтва у творчому розвитку особистості» (С.В.Ковальова), «Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в умовах закладу освіти. Батьки як рівноправні члени команди» (Т.М.Луценко), «Механізми стимулювання професійного розвитку педагогічних кадрів» (О.В.Часнікова).

Жвавий інтерес слухачів курсів викликали навчальні заняття,  які провела головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої  та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації  Любов Іванівна Ківшарь. У ході активного спілкування слухачі обговорили особливості формування та розвитку управлінської компетентності керівника закладу дошкільної освіти, актуальні питання організації харчування та медичного обслуговування дітей.

У ході проведення курсів слухачі ознайомилися з організацією освітнього процесу у закладах дошкільної освіти Вишневої міської ради Києво-Святошинського району (методист з питань дошкільної освіти районного методичного центру відділу освіти  Києво-Святошинської районної державної адміністрації Галина Дмитрівна Калабуліна), що викликало у них інтерес та захоплення.

Стан та перспективи розвитку системи освіти міста під час зустрічі зі слухачами висвітлили Георгій Нугзарович Майсурадзе, заступник міського голови, та Наталія Миколаївна Шевчук, провідний спеціаліст відділу торгівлі, освіти, культури, молоді та спорту Вишневої міської ради.

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Чебурашка» Вишневої міської ради презентував досвід роботи з реалізації змісту варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти (директор Тетяна Павлівна Гонж, вихователь-методист Валентина Василівна Ясинська). Слухачі ознайомилися з організацією роботи гуртка англійської мови та переглянули музичну розвагу «Барви осені» (керівник гуртка Любов Григорівна Стецюк).

Досвід роботи з управління процесом формування та  розвитку здоров’язбережувальної компетенції дітей дошкільного віку презентував слухачам заклад дошкільної (ясла-садок) компенсуючого типу «Ромашка» Вишневої міської ради (директор Галина Борисівна Кудренко, вихователь-методист Галина Іванівна Кириченко). Інструктор з фізкультури Валентина Олександрівна Наглянець провела майстер-клас з використання степ-платформи у роботі з дітьми дошкільного віку.

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Намистинка» Вишневої міської ради  (директор Таміла Миколаївна Рябчун, вихователь-методист Ірина Леонідівна Ліщенко) ознайомили слухачів із системою роботи з козацько-лицарського виховання дітей у рамках проекту «Перехрестя дружби».

Слухачі мали можливість ознайомитися з організацією розвивального середовища у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу  «Колобок» Вишневої міської ради (виконуюча обов’язки директора закладу вихователь-методист Олена Анатоліївна Назаренко).

Директор закладу дошкільної освіти (центру розвитку дитини)  «Росинка» Вишневої міської ради Любов Семенівна Лашкова та вихователь-методист Оксана Олегівна Самойленко презентували слухачам модель науково-методичної роботи з педагогічними працівниками. На базі закладу було проведено круглий стіл «Забезпечення наступності і перспективності дошкільної і початкової освіти в умовах реформування загальної середньої освіти на засадах Концепції Нової української школи» за участю директорів закладів дошкільної освіти Вишневої міської ради та слухачів курсів підвищення фахової кваліфікації.

Слухачі курсів висловили подяку керівництву та  науково-педагогічним працівникам інституту за високу якість проведення теоретичних і практичних занять, мотивацію їх до подальшої професійної діяльності та самоосвіти.