КОІПОПК

Жов 26 2017

Print this Запис

25 жовтня 2017 року проведено методичний семінар «Упровадження універсальної десяткової класифікації у практику роботи освітянських бібліотек»

25 жовтня 2017 року на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» проведено методичний семінар для методистів з бібліотечних фондів регіональних методичних служб, голів методичних об’єднань шкільних бібліотекарів, бібліотечних працівників академії та педагогічного коледжу з теми:  «Упровадження універсальної десяткової класифікації у практику роботи освітянських бібліотек».

Відкрила захід Бачинська Євгенія Миколаївна, проректор КВНЗ КОР «Академія неперервної світи» кандидат педагогічних наук, доцент, побажавши учасникам заходу плідної роботи та поетапного впровадження Універсальної десяткової класифікації, що наближає українські бібліотеки до світового рівня, адже  УДК – це універсальна десяткова класифікація, яка прийнята і використовується в усьому світі.

Зініченко Лариса Василівна, завідувач відділу музейної освіти та бібліотечної справи академії, зазначила, що постанова Кабінету  Міністрів України передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та поступове переведення бібліотек на універсальну десяткову класифікацію як міжнародну систему.

Лобановська Інна Георгіївна, завідувач  відділу комплектування та наукового опрацювання документів Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського, розкрила актуальні питання організації та методичні механізми впровадження  універсальної десяткової класифікації у практику роботи освітянських бібліотек. Інна Георгіївна також наголосила, що до цього часу використовувалась система Бібліотечно-бібліографічної класифікації, яка залишилась від Радянського Союзу. Переваги УДК є важливим, тому що вони надають змогу класифікувати літературу за галузями знань. Переклад таблиць УДК українською мовою  здійснювала Книжкова палата України. І тепер ці таблиці є не тільки україномовними, а й українізованими. Система УДК використовують 130 країн світу.

У ході заходу Щербак Валентина Петрівна, завідувач відділу комплектування бібліотечних фондів сервісно-ресурсного центру департаменту освіти і науки КОДА, провела інструктивну нараду щодо порядку вибору та забезпечення учнів підручниками наступного навчального року.

Пількевич Ольга Дмитрівна, методист  відділу музейної освіти та бібліотечної справи академії, завершила захід екскурсією до музею історії освіти Київщини «Історія освіти Київщини від найдавніших часів до сьогодення» та оглядом виставок.