КОІПОПК

Кві 19 2016

Print this Запис

18-19 квітня 2016 року відбувся навчальний тренінг «Зміст та методика викладання курсу «Кроки до порозуміння»

Громадська організація «Вчителі за демократію та партнерство» розпочала новий освітній проект для шкільної молоді «Враховуй різницю (Долаємо прірву: інструменти об’єднання роз’єднаних громад)».

У рамках проекту 18-19 квітня 2016 року для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів Київщини на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» відбувся навчальний тренінг «Зміст та методика викладання курсу «Кроки до порозуміння».

Новий проект – це відповідь на потреби та виклики нашого суспільства сьогодні, в умовах конфлікту та перехідного етапу – в критичному мисленні, толерантності, терпимості, захисті від маніпуляцій та побудові діалогу в розділеній громаді. Одна з ключових ідей проекту: різноманітність – ресурс для розвитку! Проект реалізується у рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)..

Проект передбачає підготовку тренерів і навчання до 50 вчителів історії і суспільствознавства у кожній області. Окрім Київської, участь у проекті беруть ще 9 областей: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Вінницька, Тернопільська, Миколаївська, Черкаська – всього понад 750 шкіл.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAУчасниками тренінгу стали вчителі суспільствознавчих предметів та представники шкільної адміністрації, які мали змогу відчути себе в ролі учнів та «прожити» кілька уроків курсу. Освітян особливо зацікавили теми: як поводитись у конфліктній ситуації, як зрозуміти іншу людину та говорити «Ні!», як перевірити достовірність інформації, як розпізнати маніпуляцію та захиститись від неї, що таке дебати. Заняття з учителями проводили тренери організації «Вчителі за демократію та партнерство» Олена Зарічна, заступник директора з навчально-виховної роботи  Тернопільської ЗОШ №24, та Ірина Бондарук, завідувач відділу методики викладання суспільствознавчих предметів КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», координатор проекту в Київській області,

У рамках проекту створений новий предмет для старшокласників – курс за вибором «Кроки до порозуміння». Метою курсу є зменшення вразливості учнів і вчителів до маніпулятивної інформації, розвиток критичного мислення, опрацювання інструментів для громадських обговорень з питань конфлікту і його впливу. Навчальні матеріали курсу містять заняття, що пропонують учням і учителям сучасні інструменти комунікації; допоможуть формулювати і захищати власну позицію в обговореннях та дискусіях; виявляти маніпуляцію; бути вправними у спілкуванні у громадах, які зазнали впливу конфлікту; поважати різницю у думках та поглядах, а також опанувати навички, що сприяють згуртованості родини і громади з огляду на існування різних поглядів. Пропонований курс отримав гриф МОН України (Схвалено до використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з філософсько-світоглядних дисциплін Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (протокол №1 від 20 січня 2016 року), може викладатися в загальноосвітніх і професійно-технічних закладах як елективний чи факультативний у 10-11-х класах загальноосвітньої школи. Рекомендований обсяг годин – 17 (1 година на тиждень протягом одного семестру).  Створені посібники для учнів будуть безкоштовно надаватися для використання в школах-учасницях проекту у необхідній кількості.