КОІПОПК

Тра 20 2015

Print this Запис

18-20 травня 2015 року проходив заключний семінар-тренінг у межах українсько-швейцарського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»

1
18-20 травня 2015 року на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» проходив третій семінар-тренінг у межах спільного українсько-швейцарського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

2

3

Організатори та керівники проекту:

Рольф Голоб – керівник проекту, співголова Центру міжнародних проектів в освіті Цюріхського педагогічного університету, професор;
Мартін Лейтард – тренер проекту, професор Цюріхського педагогічного університету;
Іван Осадчий – ректор КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», доктор педагогічних наук;
Наталія Бендерець – тренер проекту, перший проректор КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидат педагогічних наук;
Олександр Полтавцев – тренер проекту, в. о. завідувача кафедри філософії освіти та управління КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидат філософських наук.

Проект здійснюється Цюріхським педагогічним університетом, Інститутом міжнародних освітніх проектів (IPE) та Національною академією державного управління при Президентові України на основі Угоди між Урядом України і Урядом Швейцарської Конфедерації про технічне та фінансове співробітництво. Проект спрямований на залучення органів державного управління, директорів та вчителів закладів освіти до розвитку демократичного суспільства. 

Проект став платформою у дослідженні матеріалів з громадянської освіти та прав людини, об’єднав науковців, державних службовців, керівників закладів освіти і вчителів для реалізації державної освітньої політики щодо розвитку демократії в Україні. 

Проект  впроваджується через систему навчання державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування, а також через систему післядипломної освіти вчителів і керівників шкіл. 

Проект має загальнонаціональний масштаб і значення. Його реалізація здійснюється спільно з Інститутом міжнародних проектів в освіті Цюріхського педагогічного університету, Комунальним вищим навчальним закладом Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» та Одеським обласним інститутом удосконалення вчителів. Пілотними регіонами є Київська та Одеська області. У майбутньому проект пошириться на всі регіони України.

Групою українських експертів розроблені програми семінарів-тренінгів з підготовки тренерів для директорів шкіл та вчителів в рамках освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні». Навчання за цими програмами здійснюється протягом 9 днів (3 семінари по 3 дні). Перший семінар відбувся у м. Білій Церкві у жовтні 2014 року, другий – у лютому 2015 року.

Демократична освіта є пріоритетною стратегією сучасної освітньої політики України. Освіта для розвитку демократії в нашій державі є комплексним напрямом державно-громадянської діяльності, спрямованим на реалізацію впродовж життя людини широкого спектра програм, підходів, основне місце серед яких займають Освіта для демократичного громадянства (ОДГ) та Освіта з прав людини (ОПР).

4

На реалізацію цих завдань спрямована робота департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти», освітніх установ і навчальних закладів області з упровадження громадянської освіти.

5