КОІПОПК

Чер 19 2019

Print this Запис

18 червня 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбувся сертифікований навчальний тренінг для вчителів географії  Київської області з теми «Алгоритм підготовки та проведення сучасного уроку»

18 червня 2019 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбувся сертифікований навчальний тренінг для вчителів географії Київської області з теми «Алгоритм підготовки та проведення сучасного уроку».

До участі у тренінгу запрошувалися креативні педагоги, які у своїй діяльності використовують інтерактивні технології навчання. Загалом у заході взяли участь 82 особи.

Фасилітаторами тренінгу виступили переможці й лауреати ІІ та ІІІ турів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» в номінації «Географія». А саме: Горовий Олег Володимирович, учитель Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 12 з вивченням іноземних мов (школа лінгвістики) імені Заріфи Алієвої Ірпінської міської ради; Терещук Наталія Миколаївна, учитель  Згурівського навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» Згурівської районної ради Київської області; Красніков Віталій Костянтинович, учитель Погребівської філії Опорного навчального закладу Путрівський навчально-виховний комплекс «гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Васильківської районної ради Київської області.

У ході цього заходу було проводено майстер-класи за такими напрямами:

  • «Ноу-хау на уроках географії в контексті компетентнісного навчання»;
  • «Платформа «Classtime» – ідеальний помічник вчителя та учня в сучасній школі»;
  • «Інтерактивний інтенсив «Сучасні інструменти як засоби формування географічної та цифрової компетентностей учнів».

Так, Наталія Терещук показала учасникам тренінгу сучасні інноваційні методики і прийоми, які можна використовувати в контексті впровадження Нової української школи. Учителі мали змогу попрацювати у командах, скласти ментальну карту на тему «Туризм в Україні», ознайомитися з алгоритмом створення кросенсу, хмари слів, QR кодів та іншими.

Олег Горовий ознайомив слухачів з особливостями роботи платформи Classtime та створенням онлайн-тестів за її допомогою. Виконавши відповідні практичні завдання учасники тренінгу переконалися в тому, що ця платформа дає змогу готувати різнорівневі тести, опитувати в реальному часі велику кількість учнів та мінімізувати час учителя на перевірку цих завдань. Досить важливим є й те, що завдяки використанню цієї платформи учні мають можливість користуватися власними гаджетами на уроках та використовувати їх як засіб для отримання географічних знань.

Віталій Красніков провів інтерактивний інтенсив «Сучасні інструменти як засоби формування географічної та цифрової компетентностей учнів». Під час проведення цього майстер-класу учасники створили спільну Google-карту «Географи Київщини», попрацювали практично з LearningAps та Kahoot, обговорили можливості їх використання на різних етапах уроків географії.

Учасники тренінгу ще раз пересвідчились в тому, що всі ці інновації дають можливість зробити урок сучасним, розвивати в учнів логічне мислення, творчість, вміння працювати в команді, висувати креативні ідеї та підвищувати рівень своєї компетентності.

Координатор заходу, завідувач відділу географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» Валерій Совенко у своєму виступі наголосив на важливості застосування сучасних технологій на заняттях з географії, які сприяють компетентнісному підходу до навчання, підвів підсумки роботи навчального тренінгу, подякував тренерам і педагогам за активність, творчий підхід до роботи та вручив сертифікати.