КОІПОПК

Жов 23 2017

Print this Запис

18 жовтня 2017 року на базі ДНЗ №19 Білоцерківської міської ради «Кобзарик» відбулося перше заняття майстер-класу з проблеми «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку»

18 жовтня 2017 року  на базі ДНЗ №19(ясла-садок) комбінованого типу  Білоцерківської міської ради «Кобзарик» відбулося  перше заняття майстер-класу з проблеми «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку».  Метою майстер-класу є: популяризація системи роботи з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи, розширення і збагачення знань про шахівницю та її частини, шахові фігури та їх особливості, різні форми, методи і прийоми навчання дітей грі у шахи. Керівник  майстер-класу: Духновська Ольга Іванівна, завідувач дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу № 19 «Кобзарик» Білоцерківської міської ради.

Під час заняття презентовано науково-методичне забезпечення формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку зокрема: Програму та методичні рекомендації з навчання дітей гри в шахи «Мудрі шахи», створену до освітньої лінії «Шахи» варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти (автори програми: Семизорова  В. В., Духновська О. І., Пащенко Л. Ю.); додаток до програми «Мудрі шахи» та методичних рекомендацій (автори: Семизорова В.В, Духновська О.І., Кольба А.Б, Пащенко Л.Ю., Фенюк Б.П.), схвалені для використання в дошкільних навчальних закладах комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.

Слухачі ознайомились з  планом роботи майстер-класу, організаційно-методичними та науковими засадами навчання дошкільників гри у шахи, з літературою. З учасниками  проведено практичне заняття з елементами тренінгу «Ознайомлення з шахівницею та її елементами».

Учасники майстер-класу отримали творчі завдання: розробити ігри, вправи щодо ознайомлення дітей з шахівницею.

На занятті були присутні 27 педагогів.