КОІПОПК

Лис 03 2017

Print this Запис

2 листопада 2017 р. відбулася зустріч з Перервою Володимиром Степановичем

2 листопада 2017 р. у Ставищенському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – педагогічний ліцей» відбулася зустріч педагогів Ставищенського району з кандидатом історичних наук, Почесним краєзнавцем України, доцентом кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» Перервою Володимиром Степановичем.

На зустрічі були присутні перший заступник голови Ставищенської районної державної адміністрації Кошіль Сергій Петрович, начальник Ставищенського районного відділу освіти Плахотнюк Ольга Михайлівна, головний спеціаліст відділу освіти Філончук Людмила Василівна та 47 вчителів дисциплін гуманітарного циклу зі шкіл Ставищенського району.

В. Перерва розповів присутнім про проблеми сучасної історіографії та сучасних історичних досліджень; важливість створення шкільного музею освіти та методику пошуку першоджерел, які можуть збагатити музейну експозицію. Відбулася розмова й про особливості історичного розвитку шкільної справи на Ставищенщині у дореволюційний час.

Ставищенське НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – педагогічний ліцей» для такої зустрічі було обрано не випадково, адже у закладі функціонує музей-лабораторія освіти з досить багатою, як для селищної школи, експозицією. В. Перерва подарував для лабораторії-музею два шкільні листки з фондів Російського державного історичного архіву в Санкт-Петербурзі, які є важливими джерелами для дореволюційної історії двох церковнопарафіяльних шкіл колишнього містечка Ставище (нині – селища міського типу).

Крім того, було презентовано два монографічні видання КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» ‑ «Історію шкільництва в містах і селах Київщини ХІХ – поч. ХХ ст. Лівобережні райони» та «Графиня Олександра Василівна Браницька (1754-1838 рр.)».

Зустріч з істориком пройшла в теплій і невимушеній обстановці. Вчителі під час заходу та опісля нього задавали запитання щодо методики проведення досліджень з історії шкіл та власної генеалогії, можливості розшукати ті чи інші історичні джерела тощо.