КОІПОПК

Кві 21 2017

Print this Запис

20 квітня 2017 року відбувся науково-практичний семінар за участю представників Всеукраїнської громадської організації «Міжнародний шкільний проект»

На виконання Указу Президента України від 26 серпня 2016 року №357 «Про відзначення 500-річчя Реформації», Плану заходів з підготовки та відзначення в 2017 році в Київській області 500-річчя Реформації, затвердженого розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 19 грудня 2016 року №518 20 квітня 2017 року на базі Академії неперервної освіти  відбувся науково-практичний семінар за участю представників Всеукраїнської громадської організації «Міжнародний шкільний проект» з теми  «500-річчя  Реформації:  вплив реформаційних ідей на релігійний, культурний  та політичний розвиток Європи та України».

У роботі семінару взяли участь методисти регіональних методичних служб та об’єднаних територіальних громад, керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів історії та правознавства, члени професійного педагогічного клубу «Літопис», а також зацікавлені у проблемі педагоги. Усього в роботі семінару взяли участь 65 осіб

Із вступним словом про феномен Реформації у контексті української історії звернулася до учасників заходу методист відділу методики викладання суспільствознавчих предметів Тетяна Олександрівна Гребенчук.

Учасники  Міжнародного шкільного проекту, вчителі-історики області Ольга Никифорівна Беник, Наталія Яківна Шаравара, Валентина Іванівна Куксенко ознайомили присутніх із історичними передумовами та відомими діячами Реформації, проаналізували вплив реформаційних ідей на українське суспільство.

Жвавий інтерес щодо впливу Реформації на соціальну та культурну сферу суспільного життя викликало лекційне повідомлення гостя із США Дуайта Чепела.

Корисними стали для учителів методичні рекомендації щодо відзначення у загальноосвітніх навчальних закладах 500-річчя Реформації, які надав голова правління Всеукраїнської громадської організації «Міжнародний шкільний проект» Олег Володимирович Каргін.

Активно пройшла і практична робота з розроблення та проведення ювілейних заходів, яку організувала Анна Йосипівна Поліщук.

 

Учасниками науково-практичного семінару було  вироблено також рекомендації щодо подальшої роботи із зазначеної проблематики:

  1. Передбачити у планах роботи методичних об’єднань учителів історії та правознавства засідання, на якому розглянути проблематику впливу реформаційних ідей на релігійний, культурний та політичний розвиток Європи та України; ознайомити освітян району (міста) з інформаційним наповненням сайту, присвяченому 500-літтю Реформації  www.R500.ua     

Методисти регіональних методичних служб
Серпень 2016 року

  1. Організувати проведення майстер-класів для учителів історії з проблеми викладання у 8 класі тем «Реформація та контрреформація», «Реформаційні та контрреформаційні рухи в Україні», «Вплив Берестейської унії на церковне життя в Україні. Становище церков».

Методисти регіональних методичних
служб, учителі історії
Серпень – вересень 2017 року

  1. Продовжити співпрацю з Всеукраїнською громадською організацією «Міжнародний шкільний проект» та поширити практику проведення спільних заходів за участю учителів історії Київщини.

Відділ методики викладання
суспільствознавчих предметів
КВНЗ
КОР «Академія неперервної освіти»
Протягом 2017 року