КОІПОПК

Лют 21 2017

Print this Запис

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

За ініціативи ЮНЕСКО Міжнародний день рідної мови відзначається у світі з 2000 року. Мова – не лише засіб для спілкування, але культурна спадщина й вираз культурної ідентичності. Дослідники ЮНЕСКО стверджують, що у світі говорять приблизно шістьма тисячами різних мов, але половині всіх їх загрожує зникнення. Війни, депортації, міграція, мовне змішання – причини небезпеки. Крім того, сучасні технології сприяють посиленому домінуванню окремих великих мов, наприклад, англійської. За даними ЮНЕСКО, у Вкраїні нараховується 15 мов, які можуть зникнути. Серед них – караїмська, кримськотатарська, урумська, русинська, тому головним напрямом відзначення свята рідної мови є привернення уваги світової громадськості до збереження й розвитку лінгвістичного розмаїття, а також зміцнення ролі рідної мови як важливого чинника культурної самобутності.

Україна забезпечує необхідні умови для утвердження державності української мови, вільного розвитку всіх національних мов на своїй території, стимулює вивчення мов міжнародного спілкування.

Із нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови на Київщині в загальноосвітніх навчальних закладах було проведено фестивалі, конференції, семінари, лекції, відкриті уроки, написано “диктант єдності” українською мовою та мовами національних меншин.

Фотогалерея проведення заходів