КОІПОПК

Сер 22 2017

Print this Запис

21 серпня 2017 року проведено інструктивно-методичну нараду ««Викладання суспільствознавчих предметів у 2017/2018 навчальному році»

21 серпня 2017 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» проведено інструктивно-методичну нараду ««Викладання суспільствознавчих предметів у 2017/2018 навчальному році» для методистів районних (міських) методичних кабінетів, центрів, керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів історії та правознавства.

Учасники наради активно обговорили оновлені на основі компетентнісного підходу навчальні програми та Методичні рекомендації МОН України щодо організації навчально-виховного процесу на заняттях предметів суспільно-гуманітарного спрямування. Звернули увагу і на нормативно-правове та програмно-методичне забезпечення викладання предметів суспільствознавчої галузі, а також на актуальні питання історичної та правової освіти.

Під час виступу Гребенчук Тетяна Олександрівна, мастер-тренер швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»,  ознайомила присутніх з актуальними освітніми концепціями, технологіями і завданнями  вчителя  в умовах викладання у новій українській школі.

У ході наради педагогічним колективом були розглянуті такі питання:

– нова демократична школа як потреба і реальність у вимірах суспільного оновлення;
– ролі сучасного педагога в зміні освітніх пріоритетів;
– нові освітні технології в новій українській школі;
– наскрізні демократичні змістові лінії в новій українській школі.

Учасники заходу були ознайомлені з методичним інструментарієм, який можна використовувати задля реалізації наскрізної змістової лінії  «Громадянська відповідальність» оновлених програм 5-9 класів.

Не залишилися поза увагою й робочі питання: кадрове забезпечення викладання суспільствознавчих предметів, курси підвищення кваліфікації, підготовка учнів до інтелектуальних змагань тощо.

 

Вироблено такі спільні рекомендації:

1.Організувати перегляд веб-конференції Національної академії педагогічних наук України в режимі он лайн трансляції для вчителів суспільствознавчих предметів.

Методисти районних (міських) відділів освіти,
керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів історії та правознавства

30 серпня 2017 року

  1. Провести засідання методичних об’єднань учителів історії та правознавства, на яких обговорити:
  • оновлені програми шкільних курсів історії та правознавства в контексті реформування нової української школи;
  • нормативно-правове та програмно-методичне забезпечення викладання предметів суспільствознавчої галузі у 2017/2018 н.р.;
  • актуальні питання історичної та правової освіти

Методисти районних (міських) відділів освіти,
керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів історії та правознавства

Серпень 2017 року

  1. Оновити банк даних про освітній рівень та кількісний склад учителів суспільствознавчих предметів загальноосвітніх навчальних закладів Київської області та згідно з формою надати в академію для узагальнення

Методисти районних (міських) відділів освіти,
керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів історії та правознавства

До 15 жовтня 2017 року

  1. Проаналізувати результати Всеукраїнських учнівських олімпіад, турнірів, творчих конкурсів з історії та правознавства у 2016/2017 навчальному році. Вжити заходів щодо вдосконалення системи роботи вчителів суспільствознавчих предметів з підготовки учнів до участі в інтелектуальних змаганнях.

Керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів історії та правознавства
Серпень 2017 року

  1. З метою підготовки вчителів до впровадження інноваційних технологій навчання у процесі вивчення суспільствознавчих предметів організувати проведення курсів підвищення фахової кваліфікації з проблем:
  • «Упровадження технологій інтерактивного навчання та розвитку критичного мислення у процесі вивчення суспільствознавчих предметів» (розробники: І.П. Бондарук, Т.О. Ремех)
  • «Використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій у процесі вивчення суспільствознавчих предметів»;
  • «Формування громадянської компетентності засобами сучасного змісту суспільствознавчої освіти»;

Відділ методики викладання суспільствознавчих предметів
Протягом року