КОІПОПК

Бер 23 2018

Print this Запис

22 березня 2018 року відбулася творча зустріч поетів Київщини

22 березня 2018 року в КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» на базі музею історії освіти Київщини відбулася творча зустріч поетів Київщини з теми «Я сію зерна золоті надії, правди і любові …» зі слухачами курсів підвищення кваліфікації: вчителями зарубіжної літератури, початкової освіти та англійської мови.

Захід проведено відповідно до плану роботи Академії та в межах відзначення Всесвітнього дня поезії.

Мета заходу: популяризувати творчість сучасних українських письменників-земляків.

У літературному святі взяли участь відомі письменники Київщини, члени Національної спілки письменників України, Гай А.І., голова Київської обласної організації НСПУ, заступник голови Українського фонду культури, член громадської ради державної пресслужби України, Гай Г.С., головний редактор книжкового видавництва «Буква», Кириченко А.С.,  воїн АТО, майор 72-ї  ОМ бригади Збройних Сил України, Розвозчик П.І., начальник відділу довузівської підготовки Білоцерківського інституту економіки та управління Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», заслужений учитель України, Дідківський В.І., учитель української мови і літератури Білоцерківського НВО «ЗОШ I-III ст. № 15 –дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клуб».

Захід відкрила Пількевич О.Д., методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», яка представила учасників творчої зустрічі та їх творчий доробок.

Із вітальним словом виступив Анатолій Іванович Гай, який розповів,  що він як військовий журналіст і письменник перебував у АТО. «Я не мав права спостерігати за трагічними подіями зі свого письменницького кабінету, а звернувся до Міністра оборони України та начальника Генерального штабу  Збройних Сил України з пропозицією видавати у рідній 72-ій бригаді (служив військовим  журналістом у 70-80 рр.) пілотний проект інформаційного вісника. Ідея була підтримана, і після тривалої перерви у 35 років я знову був серед однополчан – спадкоємців колишньої 72-ї гвардійської орденоносної дивізії».

Письменник  стояв з бійцями пліч-о-пліч у бойовому строю, їздив розбитими мінованими противником дороги, ходив у нічні наряди, писав репортажі про мужність і вірність військовому обов’язку, любов до рідної, потоптаної північним сусідом-загарбником української землі. Разом з ним в АТО  перебував його син Юрій Анатолійович Гай, член Національної спілки письменників України, який редагував та випускав військову газету 72-ї бригади під Волновахою та Авдіївкою. На основі матеріалів фронтових вісників та фотографій, документів, індивідуальних зібрань автором була видана документальна книга «Вогненні рубежі прапороносців» (2017).

Незабутньою залишиться в пам’яті вчителів поезія Андрія Степановича Кириченка, яка розкриває правдиві реалії війни на Сході України, усі болі й страждання,  які крізь війну проніс молодий поет-офіцер. Його вірші, написані протягом чотирьох років перебування в АТО, розповідають про найтяжчі бої 72-ї бригади, увічнюють пам’ять полеглих побратимів, показують зсередини буденне життя захисників України. Збірку віршів «Ось така війна…» було презентовано під час заходу. Фронтові вірші «За рідну землю», «Война на Донбасе», «Туман», «Они», «Когда закончится война..», «Весна в АТО» викликали особливі почуття у присутніх.

 

Галина Семенівна Гай представила збірку віршів «І вічність яблуком впаде». Це нова поетична збірка, складається з розділу «Безсмертниками плаче степ», присвяченого відкритій рані України – неоголошеній війні, розв’язаній Росією та її ставлениками-сепаратистами на Донеччині й Луганщині, а також розділів «Розстаней холодні роси» та «З легкого ластівки крила».

Галина Семенівна майстерно прочитала низку поезій філософського й ліричного звучання: «Солдату – воїну світла», «Благодатний вогонь», «Кіборгу з Донецького аеропорту», «Моя соборна Україно» та ін.

 

Перед вдячними слухачами виступив Петро Ларіонович Розвозчик, який представив низку філософських поезій із свого нового літературно-художнього видання «Сувій дороги» (2018). Домінантним у новій книзі сучасного українського поета є образ-архетип Дороги. Це дорога Долі кожного українця, дорога вічності нашого народу, сповнена страждань і боротьби, сподівань і віри, дорога всього людства. Поліфонічність образів і мотивів, підпорядкованість їх темі патріотизму, любові до рідної України визначає характер збірки.

Щиро звучала поезія у виконанні автора, зокрема вірші  «Всенародний майдан», «Чекання», «У храмі слова», «О земле рідна!..», «Україна – рідний серцю край», «Обруч вічності», «Дорога», «Матері руки пахнуть хлібом», «Апостоли» та ін.

Дотепний гумор і сатиру на злобу дня представив поет-сатирик Володимир Іванович Дідківський. Він прочитав гуморески «Сміх», «Самоліквідатор», «Репетитор», «Тероризм», «Чи пахнуть гроші?», що створило гарний настрій у присутніх. Прекрасним музичним вітанням стали пісні на слова В. Дідківського: «Пісня про тата» (музика Р. Тищенко, запис у виконанні учнів  Білоцерківського НВО «ЗОШ I-III ст. № 15 – дитячо-юнацький спорт.-озд. клуб» та «Мачо не козак» (музика Л. Саливінської-Шерстак у її ж виконанні).

 


Дещук Вікторія Вікторівна, учитель англійської мови Васильківського НВК «Гімназія – ЗОШ I-III ст. № 8» від усіх присутніх щиро подякувала письменникам за їх поетичне слово, за радість зустрічі, а також прочитала авторський вірш.

Присутні мали змогу переглянути виставку нових видань за 2017– 2018 рр., підготовлених видавництвом «Буква» (Г.С. Гай) та придбати книги з автографами авторів.

Творча зустріч пройшла у теплій атмосфері. Адже поезія завжди надихає. Поезія – “це завжди неповторність”.

   

Усі фото заходу >>>