КОІПОПК

Лис 28 2016

Print this Запис

23-25 листопада 2016 року відбувся заключний семінар-тренінг у рамках реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»

23-25 листопада 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся заключний семінар-тренінг з підготовки тренерів за двома компонентами: «Учителі», «Керівники шкіл» у рамках реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Метою семінару-тренінгу було завершення навчання майстер-тренерів проекту з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини у нових пілотних регіонах України.

Учасниками навчання були 20 науково-педагогічних працівників закладу (10 майбутні тренери компоненту «Керівники шкіл» та 10 – компоненту «Учителі»), які будуть реалізувати основні положення проекту на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників усіх категорій слухачів у 2017 році.

Від Київської області у роботі семінару-тренінгу взяли участь експерти: Андрій Довгань, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» (компонент «Учителі») та Ольга Садаєва, директор Білоцерківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5 (компонент «Директори шкіл»).

Протягом трьох днів учасники відвідали різноманітні майстер-класи, workshop з елементами буккроссингу, управлінський квест та інші цікаві заходи. Під час занять було розглянуто проблеми формування, розвитку та  реалізації громадянських компетентностей, проаналізовано особливості демократичного стилю управління. Практичний аспект тренінгу був представлений у розробленні механізмів реалізації проекту на обласному і шкільному рівнях. Також майбутні тренери обговорили питання щодо реалізації демократичного врядування в школі та працювали над укладанням матеріалів для навчальних модулів, які із січня 2017 року будуть запроваджені на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників.