КОІПОПК

Бер 26 2018

Print this Запис

23 березня 2018 року завершили роботу курси підвищення фахової кваліфікації для вихователів ДНЗ

23 березня 2018 року завершили роботу курси підвищення фахової кваліфікації для вихователів ДНЗ з проблеми «Упровадження інноваційних технологій навчання і виховання у практику роботи дошкільних навчальних закладів». Зміст курсів було спрямовано на поглиблення знань слухачів та вдосконалення набутих ними умінь з упровадження сучасних інноваційних технологій, створення умов  для розвитку їх професійної компетентності.

Під час курсів слухачі ознайомилися з актуальними питаннями розвитку дошкільної освіти, особливостями упровадження інноваційних технологій у практику роботи дошкільних навчальних закладів. Особливої уваги та обговорення викликали наступні теми: «Формування життєвої компетентності  дітей дошкільного віку відповідно до Базового компонента  дошкільної освіти», «Особливості організації життєдіяльності дітей та планування освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах» (Н.І.Нечипорук), «Використання методики  Л.В. Шелестової «Розвивальне читання» у роботі з дітьми дошкільного віку», «Упровадження освітньої розвивальної технології «Радість розвитку» у дошкільних навчальних закладах» (Т.М.Корж), «Філософія освіти: виклики постмодернізму» (О.Г.Дуб), «Програмно-методичне забезпечення національно-патріотичного виховання  дітей дошкільного віку» (методист видавництва «Ранок» Л.В.Яковенко) «Сучасні  здоров’язміцнюючі та здоров’язберігаючі технології в дошкільній освіті» (О.В.Часнікова), «Виготовлення виробів з картону у техніці «Книжковий тунель» (Т.М.Винарчук), «Технологія виготовлення м’якої іграшки» (О.І.Сацюк), «Нейропсихологічні та нейрофізіологічні основи навчання дітей дошкільного віку» (А.М.Савицький), «Використання розвиваючих ігор математичного змісту у освітній роботі з дітьми дошкільного віку» (вихователь-методист ДНЗ (ЦРД) №18 «Ясочка» Білоцерківської міської ради Г.Г.Волкова), «Культура ділового мовлення» (Р.В.Кірнасовська), «Історія освіти Київщини» (В.С.Перерва).

Слухачі взяли участь у роботі семінару-практикуму «Формування  ігрової компетенції дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти» та обговорили сучасні підходи до організації та змісту ігрової діяльності, створення інтегрованого розвивального освітнього простору, особливості використання сучасних ігрових технологій у роботі з дітьми дошкільного віку.

У ході проведення курсів слухачі мали можливість ознайомитися з досвідом упровадження інноваційних технологій у практику роботи дошкільних навчальних закладів Київщини, переглянути цікаві форми роботи з дітьми, взяти участь у майстер-класах, поділитися власними здобутками.

Особливий інтерес у слухачів викликав досвід роботи дошкільного навчального закладу «Ялинка» ім. В.О. Сухомлинського Броварської міської ради, який представила завідувач закладу Тетяна Петрівна Тоцька. Слухачі ознайомилися із використанням літературної спадщини В.О. Сухомлинського у роботі з дітьми дошкільного  віку та їх батьками.

На базі дошкільного навчального закладу №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради відбулася презентація технології саморозвитку Марії Монтессорі. Валентина Володимирівна Самаріна, вихователь-методист закладу, ознайомила слухачів з особливостями упровадження технології в освітній процес закладу. Совтус Людмила Миколаївна, вихователь закладу, презентувала розвивальне середовище класу М.Монтессорі, ознайомила з особливостями використання дидактичного Монтессорі-матеріалу у роботі  з дітьми. Слухачі переглянули інноваційні форми роботи з дітьми за методикою М.Монтессорі. Надія Анатоліївна Штика, завідувач закладу, обґрунтувала актуальність використання музейної педагогіки у роботі з дітьми та  поділилася досвідом щодо створення у дошкільному закладі краєзнавчого музею «Мій рідний край – моя історія жива».

Слухачі висловили подяку науково-педагогічним працівникам академії за комфортні умови проходження навчання, високий рівень проведення актуальних і змістовних занять, мотивацію їх до подальшої професійної діяльності та самоосвіти.