КОІПОПК

Жов 26 2018

Print this Запис

24-26 жовтня 2018 року проведено тренінг з пілотування матеріалів  курсу «Ключові життєві уміння»

24 – 26 жовтня 2018 року за сприяння Міністерства освіти і науки України за участі Британської Ради в Україніна базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» проведено тренінг для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Київської області та методистів інституту з пілотування матеріалів  курсу «Ключові життєві уміння». 

Протягом трьох днів педагоги суспільно-гуманітарних та природничо-математичні дисциплін, які викладають у  5-9 класах закладів загальної середньої освіти, працювали у 2 групах та апробували навчальні матеріали, практично вправлялися використовувати техніки, які сприяють розвитку в учнів життєвих умінь під час освітнього процесу, опрацювавши по 2 модулі курсу.

При роботі над спільним, для обох груп, першим модулем, педагогічні працівники мали можливість усвідомити особливості компетентнісного  підходу до навчання вцілому та, зокрема, процеси, пов’язані із розвитком в учнів ключових життєвих умінь, практичні підходи до навчання, які дозволяють інтегрувати ці уміння у вивчення будь-якого шкільного предмету.

Заняття другого модуля для педагогів суспільно-гуманітарного циклу спрямовані на дослідження визначень, теорій і практик спілкування та співпраці, а також на шляхи розвитку вмінь спілкуватись і співпрацювати у класі та школі, оскільки спілкування та співпраця є важливою складовою соціального та професійного життя.

Для педагогів природничо-математичного циклу зміст другого модуля спрямований на усвідомлення сутності критичного мислення та уміння розв’язувати проблеми, оцінювання вагомості цих умінь для життя.

Учасники тренінгу – майстер-тренери проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» від КНЗ КОР «КОІПОПК» Довгань А.І., Мірошник С.І., Ковальова С.В. представили методичні прийоми інтеграції наскрізної змістової лінії  «Громадянська відповідальність» у процесі вивчення суспільно-гуманітарних та природничо-математичних дисциплін, наголосили на важливості формування громадянської компетентності учнів,  ключового життєвого уміння особистості 21 століття. 

За підсумками плідної роботи учасники тренінгу урочисто отримали сертифікати про здобуті знання.

Висловлюємо слова вдячності Міністерству освіти і науки України та Британській Раді в Україні за можливість пілотування матеріалів курсу «Ключові життєві уміння» та реалізації ідей Нової української школи.