КОІПОПК

Лис 25 2015

Print this Запис

24 листопада 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась нарада методистів іноземних мов інститутів післядипломної педагогічної освіти

24 листопада 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась нарада методистів іноземних мов інститутів післядипломної педагогічної освіти.

f-24112015-(4)

У заході взяли учать заступник Міністра освіти і науки Павло Кузьмович Хобзей, завідувач відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України Валерій  Григорович Редько, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Оксана Ярославівна Коваленко, менеджер проекту «Go – Global» Наталія Дорош, представники міжнародних видавництв, методисти іноземних мов інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Основною метою зібрання наради методистів було обговорення  питання проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2015/2016 навчальному році.

f-24112015Ііз вступним словом до методистів іноземних мов звернувся П. К. Хобзей, який наголосив, що українська школа зміниться лиш тоді, коли буде приділена значна увага змісту навчальних програм та професійній підготовці вчителя. Павло Кузьмович повідомив, що зазвичай труднощі виникають насамперед у підготовці вчителів. Також він зазначив, що багато вчителів з іноземної мови не мають рівня володіння мовою B1 і саме тому Британська Рада в Україні, разом з «Go-Global» розробляє програми для допомоги вчителям іноземних мов. Заступник Міністра вважає за потрібне ввести завдання з аудіювання у державну підсумкову атестацію, адже зараз дуже важливо володіти розмовною іноземною мовою, тому Міністерство, а також Український центр оцінювання якості освіти, готові провести апробацію аудіювання з іноземної мови у 2016 році.

О. Я. Коваленко наголосила, що цей навчальний рік є перехідним, тому Міністерством освіти і науки України прийнято рішення, що ДПА з іноземної мови відбудеться у загальноосвітніх навчальних закладах на базі програми розробленою МОН для ЗНО, яке буде проводитись у 2017 році. Окрім того, завдання ДПА для всіх учнів 11 класу складатимуться з окремого зошита для учня, а також окремого листка відповідей, завдання з усіх іноземних мов будуть однаковими. «Ми звернулися до «Go-Global» для того, щоб кожна дитина змогла отримати безкоштовно комплект для проходження державної підсумкової атестації з іноземної мови. Кожна школа також безкоштовно отримає комплект матеріалів», – зазначила головний спеціаліст МОН.

Також Оксана Ярославівна Коваленко повідомила, що вже підписано меморандум про співпрацю  Міністерства з міжнародним видавництвом MM Publication, тому навчальні програми для вчителів будуть готувати міжнародні організації.  Було наголошено, що усі матеріали, які стосуються англійської мови будуть розміщені на сайті Міністерства у розділі «2016 – рік англійської мови в Україні».  

В. Г. Редько на нараді методистів наголосив, що підручник повинен бути «гнучким», а отже, вчитель повинен користуватися додатковою літературою але першочерговим є використання вчителем шкільного підручника.

Протягом наради менеджер проекту «Go Global» Наталія Дорош розповіла присутнім за кампанію «Україна SPEAKING». Були окреслені такі складові проекту:

  • створення мережі тренерів;
  • надання стипендій вчителям – тренерам;
  • розробка та просування всеукраїнської стратегії вивчення мови;
  • поліпшення якості ЗНО тесту з іноземної мови.

image(7) image(1)

Головна мета кампанії «Україна SPEAKING» – виростити в Україні власну multilingual генерацію, що буде конкурентно – спроможною у європейському світі.

Представниками від Київської області були: Альона Валеріївна Крупа, завідувач та Юлія Юріївна Добиш, методист  відділу міжнародних освітніх програм КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти».