КОІПОПК

Бер 25 2015

Print this Запис

25 березня 2015 року відбувся тренінг за україно-швейцарським проектом «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»

125 березня 2015 року в Білій Церкві на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 ім. Т.Г.Шевченка відбувся семінар-тренінг для керівників закладів освіти міста, працівників управління освіти і науки та науково-методичного центру за україно-швейцарським проектом «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

На пленарному засіданні старші тренери проекту Н.М.Бендерець, перший проректор Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради “Академія неперервної освіти”, кандидат педагогічних наук та О.Г. Полтавцев,  завідувач кафедри філософії освіти та управління, кандидат філософських наук, презентували проект для присутніх, ознайомили їх з етапами його впровадження, а також з основними  поняттями  і принципами  освіти для демократичного громадянства та прав людини. 

2

Після цього учасники семінару-тренінгу, а їх було 42 особи, розділилися на 3 групи для безпосередньої роботи в тренінгових центрах. Тренерами працювали Наталія Бендерець та Ольга Садаєва,  директор Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Білоцерківської міської ради, Ірина Бондарук, завідувач відділу методики викладання суспільствознавчих предметів КВНЗ КОР “Академія неперервної освіти”, кандидат педагогічних наук та Наталія Асаєвич, учитель історії та правознавства Боярського навчально-виховного комплексу “Гімназія – загально-освітня школа I ступеня” Києво-Святошинської районної державної адміністрації.

3

Крім звичайних для тренінгів вправ, учасників в інтерактивній формі розглянули ключові поняття громадянських компетентностей, способи їх формування, моделювали в групах фрагменти навчальних занять для учнів. На етапі рефлексії керівники закладів дуже позитивно оцінили проект, його надзвичайну актуальність і висловили готовність запроваджувати його в своїх закладах для навчальної та управлінської діяльності.

4