КОІПОПК

Вер 26 2017

Print this Запис

25 вересня 2017 року в межах всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» відбувся семінар-практикум «Мистецький контент у процесі викладання літератури»

25 вересня  2017 року в межах  всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»  відбувся семінар-практикум  «Мистецький контент у процесі викладання літератури» для учасників Проекту Київської області, вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури

У ході заходу було розглянуто та обговорено такі питання:

Про підготовку і участь у  професійному огляді-конкурсі для учасників Проекту «На хвилі сучасності-2017» та організацію підготовки учнів 5-11 класів до участі в огляді-конкурсі «Стежками літературних героїв – 2017» виступила Химера Наталія Володимирівна, автор, відповідальний виконавець Проекту та методист відділу методики викладання української мови і літератури та зарубіжної літератури Академії.

Майстер-клас: Мистецький контент у процесі викладання літератури Гриценко Олена Григорівна, учитель зарубжної літератури Мироцької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Києво-Святошинської районної державної адміністрації

Відбулась участь у зустріч  із гостею Проекту Наталією Савчук, авторкою відомої  в Україні книги «Діти переступу. Літописи Семисвіття». Марченко Наталією Петрівною, кандидатом історичних наук, філологом. 

У форматі круглого столу були обговорені такі питання:

  • Яких змін вимагає від вчителя-практика реформування української освіти?
  • Роль  Проекту у процесі переорієнтації вчителя на роботу в інноваційному просторі.

Головним редактором журналу Проекту «Філологічний Олімп» Бузою Марією В’ячеславівною було вручено сертифікати дописувачам журналу.

По завершенню семінару-практикуму переможці та учасники конкурсів-оглядів Проекту «На хвилі сучасності» та «Стежками літературних героїв» (вчительського і учнівського) отримали Дипломи, Подяки, Премії.

Всеукраїнський науково-практичний проект «Філологічний Олімп» крокує Київщиною: професійність і натхнення, розуміння і небайдужість панували на зустрічі однодумців.

Учасники вдячні всім організаторам заходу.

 

Рефлексія одного із учасників:

***

Початок нового навчального року став не зовсім початком, а скоріше продовженням цікавої роботи дружньої команди Київської області у межах Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп».

Звичайно, сьогодення вимагає нових підходів як до уроків, так і до їх наповнення, тому майстер-клас учителя Гриценко О. Г. був дуже доречним і корисним для учасників Проекту. Під час проведення майстер-класу Олена Григорівна зупинилась на питанні використання мистецького контенту в процесі викладання літератури.

Разом із Наталією Савчук, письменницею і науковцем, ми заглибились у давні вірування предків, містичний світ персонажів, про яких здавна фантазували, але не мали про них уявлення. Дивовижні знання змусили замислитися, ким ми є насправді, де наше коріння, звідки пішло добро і зло на землі. Пані Наталя не тільки досліджує міфологію та вірування українців, а й практично живе ними. Здається, що вона одна із тих, хто стояв у наших витоків.

Учасники Проекту щиро вдячні організаторам заходу за змістовну, корисну зустріч, можливість поспілкуватися  з авторкою відомої в Україні книги «Діти переступу. Літописи Семисвіття». Будемо читати. До нових зустрічей!

Фесан Л.П., координатор Проекту Київської області

***

Завжди приємно зустрічатися з колегами-однодумцями, зі справжніми майстрами своєї справи, вчителями-новаторами, тими, хто живе і творить у країні ЇЇ Величності Літератури. Завдяки автору проекту Химері Н. В. завжди ці зустрічі багаті сюрпризами, цікавинками та позитивом. Ось і сьогодні відбувся семінар-практикум для учасників науково-педагогічного проекту “Філологічний Олімп” під назвою “Мистецький контент у процесі викладання літератури”. Багато цікавого і практичного ми дізналися на майстер-класі Гриценко О. Г., учителя зарубіжної літератури Мироцької ЗОШ I-II ступенів Києво-Святошинської районної державної адміністрації.

Наталія Володимирівна розповіла про зміни у проведенні професійних конкурсів “Стежками літературних героїв” та “На хвилі сучасності-2017″ й закликала вчителів Київщини взяти активну участь у конкурсах. Зустріч із гостею Проекту Наталією Савчук, авторкою відомої в Україні книги ” Діти переступу Літописи Семисвіття” занурила нас у чарівний світ міфів, спонукала до роздумів та нових досліджень у цій галузі. А наприкінці семінару учасники проекту отримали подяки за участь у професійних конкурсах та сертифікати за авторські публікації у журналі “Філологічний Олімп”. Приємно було отримати 2 таких сертифіката і мені за 4 авторські розробки уроків зарубіжної літератури та позакласних заходів. Та головне – це радість від зустрічі з кращими вчителями Київщини, це позитив та безліч цікавого практичного матеріалу, який можна використати на своїх уроках. Вчитися можна і потрібно все життя. Бо тільки той вчитель, який не боїться вчитися і рости, буде цікавим своїм учням.

Учитель зарубіжної літератури Білоцерківської
загальноосвітньої школи I-III ступенів № 21 Алла Сливка