КОІПОПК

Жов 26 2017

Print this Запис

25 жовтня 2017 року відбулася Міжнародна наукова історично – краєзнавча конференція ”Минуле і сучасне Волині та Полісся”

25 жовтня 2017 року у місті Любомлі Волинської області відбулася Міжнародна наукова історично – краєзнавча конференція “Минуле і сучасне Волині та Полісся”. Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії», присвячена 730-ій річниці з часу першої відомої писемної згадки про м. Любомль. На ній були присутні близько 80 учасників із України, Польщі, Білорусії, Російської Федерації.

КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» на конференції представляв кандидат історичних наук, Почесний краєзнавець України Перерва Володимир Степанович, який на пленарному засіданні виголосив повідомлення на тему «Адміністрація церковнопарафіяльних шкіл Волині у світлі документів Російського державного історичного архіву в м. Санкт-Петербурзі».

Поряд із виголошенням основного повідомлення Володимир Перерва у рамках конференції здійснив презентацію своїх наукових видань про графів Браницьких, адже Любомль також був вотчиною білоцерківських аристократів і посеред містечка ще й нині існує їхній палац, в приміщенні якого перебуває місцева спортивна школа. Книги викликали помітний інтерес серед учасників наукової конференції, адже у Любомлі та Шацьку, які довгий час належали графам, ще немає власних ґрунтовних досліджень на цю тематику.