КОІПОПК

Жов 30 2017

Print this Запис

26 жовтня 2017 року проведено інструктивно-методичну нараду «Організаційно-методичне та нормативне забезпечення діяльності психологічної служби системи освіти області»

26 жовтня 2017 року у Комунальному вищому навчальному закладі Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» відділом практичної психології і соціальної роботи проведено інструктивно-методичну нараду для працівників психологічної служби інтернатних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації «Організаційно-методичне та нормативне забезпечення діяльності психологічної служби системи освіти області».

Інструктивно-методичну нараду провела Панченко Тетяна Леонідівна, завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи, кандидат психологічних наук, з вітальним словом до учасників звернулася Бачинська Євгенія Миколаївна, проректор, кандидат педагогічних наук, доцент.

У заході взяли участь 42 особи.

 

На нараді були розглянуті такі питання:

 • Аналіз діяльності психологічної служби системи освіти Київської області у 2016/2017 н. р.
 • Пріоритетні напрями психологічної та соціально-педагогічної роботи з дітьми та учнівською молоддю в закладах освіти у 2017/2018 н. р.
 • Психологічний та соціально-педагогічний супровід учнів/студентів, які потрапили у складні життєві обставини.
 • Психологічний та соціально-педагогічний супровід інклюзивного навчання.
 • Поновлення банку даних діяльності працівників психологічної служби системи освіти області.

Були презентовані матеріали освітнього швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», який спрямований на формування демократичних цінностей в освітній практиці.

Після наради були проведені консультації з проблемних питань діяльності психологічної служби системи освіти регіону.

 

З метою удосконалення діяльності працівників психологічної служби  інтернатних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Київської області у 2017/2018 н. р. учасниками наради були прийняті такі рекомендації:

 1. Опрацювати зміни у нормативно-правових документах щодо діяльності психологічної служби системи освіти.

Практичні психологи, соціальні педагоги
Постійно

 1. Провести просвітницькі заходи у закладах з питань профілактики і превенції асоціальної, протиправної, агресивної, насильницької поведінки серед учнів/студентів, формування толерантних відносин учасників навчально-виховного процесу.

 Практичні психологи, соціальні педагоги
Постійно

 1. Забезпечити психологічний та соціально-педагогічний супровід учнів/студентів, у тому числі тих, що потрапили у складні життєві обставини; учнів/студентів, які постраждалих внаслідок військових дій, а також їхніх батьків.

Практичні психологи, соціальні педагоги
Постійно

 1. Забезпечити роботу консультпунктів з питань реалізації психологічного і соціального супроводу навчання учнів/студентів, які потрапили у складні життєві обставини, у тому числі, учнів/студентів з особливими освітніми потребами.

Практичні психологи, соціальні педагоги
Постійно

 1. Забезпечити психолого-педагогічний супровід учнів/студентів з особливими освітніми потребами в умовах інтеграції їх в навчально-виховний процес закладу освіти.

Практичні психологи, соціальні педагоги
Постійно

 1. Забезпечити надання психологічної допомоги учасникам навчально-виховного процесу навчальних закладів.

Практичні психологи, соціальні педагоги
Постійно

 1. Оновити тематичні рубрики з проблем практичної психології та соціальної педагогіки на сайтах навчальних закладів.

Практичні психологи, соціальні педагоги
Постійно

 1. Увести в практику діяльності постійно діючий моніторинг дотримання прав учнів/студентів та інших суб’єктів навчально-виховного процесу.

Практичні психологи, соціальні педагоги
Постійно