КОІПОПК

Кві 28 2017

Print this Запис

27 квітня 2017 року проведено презентацію наукового доробку Володимира Степановича Перерви

27 квітня 2017 року на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» проведено презентацію наукового доробку Володимира Степановича Перерви, доцента кафедри дошкільної і початкової освіти та менеджменту КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидата історичних наук, почесного краєзнавця України.

Робота розпочалася з огляду виставки книг В.С.Перерви, на якій було представлено більше п’ятидесяти видань з історії школи та церкви Київщини. У заході взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації: соціальні педагоги, психологи та вихователі дошкільних навчальних закладів Київщини.

Під час презентації було представлено фундаментальні праці В.С. Перерви: «Історія шкільництва в містах і селах Київщин XIX – початку XX ст., Том 2. Лівобережні райони», «Графиня Олександра Василівна Браницька (1754-1838). Найшедріша меценатка української історії, або Як стати незабутньою жінкою».

У вступній частині заходу О.Д. Пількевич, методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи  КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» зазначила, що В.С. Перерва – яскравий представник сучасних українських дослідників у галузі історії освіти України, історії релігії та краєзнавства. Вчений є лауреатом премії голови Київської обласної державної адміністрації «За наукові досягнення» та обласної літературно-мистецької премії імені І.С. Нечуя-Левицького.

Наукові здобутки Володимира Степановича є важливим внеском у відродження і збагачення  духовних основ національного розвитку та інтеграцію  українських традицій.

Він є автором понад 150 наукових та науково-методичних праць, серед них – 9 монографій. В. С. Перерва є також автором першого в Україні комплексного дослідження присвяченого церковнопарафіяльній освіті в Україні, яка кілька століть домінувала на українських землях.

Презентуючи монографію «Історія шкільництва в містах і селах Київщини XIX – початку XX ст., Том 2. Лівобережні райони», В.С. Перерва зазначив, що ця книга поєднує інформацію кількох тисяч документальних актів з архівосховищ Санкт-Петербурга, оскільки на території України необхідні першоджерела були знищені під час Другої світової війни. У монографії розглядається історичний шлях церковнопарафіяльної та державної шкільної справи на території Лівобережної Київщини. Актуальність тематики пов’язана з процесами повернення до духовних витоків шкільної освіти. Об’єктом дослідження вибрано розвиток початкової освіти в церковнопарафіяльних школах різних типів наприкінці ХVIII – початку ХХ століття. Книга складається із шести розділів. Видання приурочено до 85-річчя утворення Київської області.

Велику зацікавленість у освітян викликала книга В.С. Перерви  «Графиня Олександра Василівна Браницька (1754-1838). Найшедріша меценатка української історії, або Як стати незабутньою жінкою». У книзі розповідається про життя і меценатську діяльність графині Олександри Василівни Браницької – однієї з найвідоміших жінок вітчизняної історії, яка витрачала мільйони рублів на спорудження храмів та шкіл, закладення одного з найяскравіших європейських парків «Олександрія», будівництво лікарень, пошти тощо.

Автор зазначив, що господарська та меценатська діяльність О.В. Браницької  мала надзвичайно широкий розмах, про що залишилися відомості в документах.

Видання адресоване педагогам, історикам-науковцям, краєзнавцям, студентам, музейним працівникам і усім тим, кому не байдуже історичне минуле нашої держави.

 

Слухачі зазначили, що книги  Володимира Степановича є досить цікавими і унікальними, адже вони базуються на комплексному вивченні архівних першоджерел, розкриють невідомі сторінки історії рідного краю, несуть нову інформацію, яка необхідна молодому поколінню.

На завершення заходу освітяни Київщини побажали Володимиру Степановичу нових наукових здобутків та звершень.