КОІПОПК

Жов 02 2017

Print this Запис

27 вересня 2017 року відбувся регіональний форум за міжнародною участю «Розвиток громадянських компетентностей: досвід Київської області»

27 вересня 2017 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» відбувся регіональний форум за міжнародною участю «Розвиток громадянських компетентностей: досвід Київської області» для керівників методичних об’єднань  заступників директорів з виховної роботи та керівників методичних об’єднань вчителів суспільно-гуманітарного циклу.

З вітальним словом до учасників проекту звернулися: Рольф Голлоб, співголова центру Міжнародних проектів в освіті Цюріхського педагогічного університету (Швейцарія), керівник  швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»;  Наталія Протасова, керівник швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» в Україні, голова Громадської організації «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»; Наталія Бендерець, проректор КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», координатор швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» в Київській області.

Рольф Голлоб та Наталія Протасова  представили результати і здобутки впровадження проекту на всеукраїнському рівні  та наголосили на важливості синергії влади, громади і школи у розбудові громадянського суспільства та вихованні нового покоління активних громадян України в умовах реалізації Концепції загальної середньої освіти «Нова українська школа».

У своєму виступі Наталія Бендерець надала інформацію щодо реалізації проекту у Київській області.  В ході презентації учасники форуму ознайомилися із   розробками освітньо-професійних програм для закладів післядипломної педагогічної освіти та навчально-методичним забезпеченням щодо реалізації змістової лінії «Громадська відповідальність».

В ході роботи форуму керівники методичних об’єднань  заступників директорів з виховної роботи та вчителів суспільно-гуманітарного циклу обговорювали та вивчали ключові аспекти демократичного врядування в закладах освіти. Серед них особливу увагу приділили темам демократичної культури, ключовим сферам демократичного врядування в навчальному закладі, механізмам впровадження освіти для розвитку демократії на шкільному та місцевому рівні, формуванню громадянських компетентностей учнів та вчителів, а також розвитку учнівського самоврядування. Учасники опановувати сучасні швейцарські технології викладання освіти з питань демократії та прав людини, складали плани дій щодо демократизації школи. Учасники форуму брали участь у  майстер-класах від експертів та майстер-тренерів проекту з тем: «Проведення заняття  з  демократичного  громадянства»; «Права людини та права дитини в школі»; «Формування демократичних цінностей у шкільній практиці».

Сертифікати про успішну участь у регіональному форумі отримали  95 учасників.