КОІПОПК

Сер 28 2017

Print this Запис

28 серпня 2017 року проведено інструктивно-методичну нараду «Особливості організації навчально-виховного процесу на заняттях словесності у 2017/2018 навчальному році»

28 серпня 2017 року на базі  КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» проведено інструктивно-методичну нараду «Особливості організації навчально-виховного процесу на заняттях словесності у 2017/2018 навчальному році» для методистів районних, міських методичних кабінетів, центрів, керівників районних, міських методичних об’єднань учителів-словесників.

У роботі наради взяли участь: Бичевська Лідія Василівна, методист відділу методики викладання української мови і літератури, зарубіжної літератури; Химера Наталія Володимирівна, методист відділу методики викладання української мови і літератури, зарубіжної літератури; методисти регіональних методичних служб, які координують роботу вчителів-словесників.

Під час наради були розглянуті такі питання:

 • Особливості організації навчально-виховного процесу з предметів «Українська мова і література», «Зарубіжна література» у 2017/2018 н.р.;
 • Про всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2018» у номінації «Українська мова і література» (Наказ МОН України від 19.06.2017 № 866 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»);
 • Про результати реалізації Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» за 2017 рік і перспективи подальшого його впровадження;
 • Організація діяльності та науково-методичний супровід роботи віртуального кабінету зарубіжної літератури;
 • Про підготовку та  участь учнів Київської області  у II Всеукраїнській грі «Sunflower» – 2017;
 • Про курси підвищення фахової кваліфікації вчителів зарубіжної літератури та заходи міжкурсового періоду в 2017/2018 н.р.

Інструктивно-методичну нараду можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/m51YuqTLybs

Із метою успішної реалізації Концепції нової української школи, активізації пізнавальної діяльності учнів, формування їхніх ключових компетентностей у процесі вивчення української мови і літератури, зарубіжної літератури рекомендуємо:

 1. Ознайомити на секційних засіданнях районних, міських методичних об’єднань учителів-словесників із:
  • нормативно-правовим та програмно-методичним забезпеченням навчання української мови і літератури, зарубіжної  літератури;
  • методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо навчання української мови і літератури, зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 н.р. (Методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, керівники районних, міських методичних об’єднань учителів-словесників. До 1 вересня 2017 року).
 2. Організувати роботу постійно діючих консультпунктів із надання методичної допомоги щодо роз’яснення змін до навчальних програм та особливостей навчання філологічних предметів:
  • методистам районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів (Відділ методики викладання української мови і літератури, зарубіжної літератури КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти». Протягом навчального року);
  • учителям-словесникам загальноосвітніх навчальних закладів (Методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, керівники районних, міських методичних об’єднань учителів-словесників. Протягом навчального року).
 3. Організувати на базі районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів підготовку вчителів української мови і літератури до участі у всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2018» у відповідній  номінації (Методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, керівники районних, міських методичних об’єднань учителів української мови і літератури. Вересень-грудень 2017 року).
 4. Створити творчі групи кращих учителів української мови та літератури на базі районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів для проведення підготовки учнів до предметних олімпіад та конкурсів (Методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, керівники районних, міських методичних об’єднань учителів української мови і літератури. Вересень – жовтень 2017 року).
 5. Особливу увагу приділити роботі з обдарованими учнями (проведення конкурсів, свят, літературних читань). Організувати підготовку учнів для участі у II Всеукраїнській грі «Sunflower» – 2017» (Методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, керівники районних, міських методичних об’єднань учителів зарубіжної літератури. Протягом навчального року).
 6. Спланувати та провести методичні заходи (семінари-практикуми, тренінги, майстер-класи, «круглі столи», заняття школи педагогічної майстерності тощо) із питань формування ключових компетентностей на уроках зарубіжної літератури (Компетентнісно-діяльнісний урок. Який він?). Інформацію про проведення заходу подати на електронну адресу:  larisamaisus@ukr.net (Методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів, керівники районних, міських методичних об’єднань учителів зарубіжної літератури. До 1 жовтня 2017 року).
 7. Підготувати та подати в електронному варіанті інформацію про освітній рівень та якісний склад учителів районів, міст, які навчають української мови і літератури, на електронну адресу відділу методики викладання української мови і літератури, зарубіжної літератури КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»: mova-bz@ukr.net; інформацію про освітній рівень та якісний склад учителів районів, міст, які навчають зарубіжної літератури, на електронну адресу: h_n@ukr.net  (Методисти районних, міських методичних кабінетів. До 10 жовтня 2017 року).
 8. Забезпечити систематичне оновлення матеріалів віртуального навчального кабінету «Зарубіжна література» на сайті Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» за всіма рубриками (Протягом навчального року. Методисти та керівники методичних об’єднань).