КОІПОПК

Тра 31 2017

Print this Запис

29-30 травня 2017 року відбувся навчальний тренінг з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії

29-30 травня 2017 року на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів області в рамках проекту Українського центру вивчення історії Голокосту відбувся навчальний тренінг з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії.  Реалізація проекту та проведення семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє».

Проект має сприяти поширенню серед вчителів історії та гуманітарних предметів навчальних закладів України методичних рекомендацій та кращих практик з протидії означеним формам ворожнечі. За допомогою вже відомих та нових посібників, готових практичних занять та спеціально розроблених методик  здійснюється обмін  досвідом з протидії ненависті та упередженням у сучасному українському суспільстві.

У роботі семінару взяло участь 30 осіб. Заняття з учителями проводили:

Віталій Бобров, науковий співробітник та координатор освітніх проектів УЦВІГ, та Михайло Тяглий, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту

Під час проведення навчального семінару було розглянуто такі питання:

  1. Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти.
  2. Ідентичність. Стереотипи і упередження.
  3. Історія та культура євреїв України. Стосунки єврейської громади з іншими народами.
  4. Нетерпимість до євреїв, її форми та видозміни. Історичні та сучасні аспекти антисемітизму як виду ксенофобії,
  5. Історія та культура ромів України. Нетерпимість до ромів, її зміни з часом. Історія міфів та упереджень.
  6. Друга світова війна. Голокост. Геноцид ромів.

Під час проведення тренінгу учасники брали активну участь в обговоренні тематики навчального семінару, нових підходів  у дослідженні історії Голокосту в Україні, визначали проблеми, які можуть виникнути під час викладання даної теми, і пропонували можливі шляхи їх вирішення.

Ґрунтовне обговорення викликали питання актуальності вивчення історії Голокосту у шкільних курсах історії, організації освіти у сфері протидії антисемітизму, ромофобії та іншим формам ворожнечі, необхідності формування в учнів толерантного ставлення до представників інших національностей.