КОІПОПК

Жов 29 2015

Print this Запис

29 жовтня 2015 року завершив роботу триденний семінар-тренінг «Освіта для демократичного громадянства у практиці навчального закладу»

image_1

29 жовтня 2015 року завершив роботу триденний семінар-тренінг «Освіта для демократичного громадянства у практиці навчального закладу». Захід проводився на базі Хотівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Києво-Святошинської районної державної адміністрації в рамках українсько-швейцарського освітнього  проекту “Розвиток громадянських  компетентностей в Україні”. Проект спрямований  на створення умов для формування особистості громадянина України, якому притаманні європейські цінності, демократична культура, громадянська позиція, відповідальність, готовність до активної участі у громадському житті.

З учасниками семінару працювали експерти проекту: Клокар Наталія Іванівна, старший експерт проекту, доктор педагогічних наук, професор; Бендерець Наталія Миколаївна, перший проректор Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти», кандидат педагогічних наук; Полтавцев Олександр Геннадійович, в. о. завідувача кафедри філософії освіти та управління КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», кандидат філософських наук, які розповіли про мету  впровадження третього компоненту «Вчителі» щодо підтримки сталого розвитку громадянського суспільства через поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні у процесі цільового навчання вчителів загальноосвітніх навчальних закладів.

Модераторами та фасилітаторами тренінгу були тренери проекту з ОДГ/ОПЛ: Боярчук Ольга Іллівна, завідувач відділу виховної роботи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»; Микитюк Людмила Володимирівна, методист відділу виховної роботи КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»; Неруш Наталія Василівна,  директор Хотівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія»; Білокриницька Валентина Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії та правознавства Хотівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія»; Асаєвич Наталія Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії та правознавства Боярського навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа I ступеня» Києво-Святошинського районної державної адміністрації.

image_3

image_4

За результатами семінару-тренінгу учасники отримали свідоцтво відповідного зразка. Усього навчання пройшли 22 учителя загальноосвітніх навчальних закладів Київської області, які впроваджуватимуть ідеї, принципи та технології проекту у своїй педагогічній діяльності. Освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини у системі післядипломної освіти вчителів базується на  принципі, який полягає в тому, що школи більше не є виключно установами, які здійснюють освітньо-виховний процес, вони стають місцевими децентралізованими мікроспільнотами.

WP_20151027_13_36_21_Pro

image_12

WP_20151027_13_14_39_Pro

WP_20151027_13_15_25_Pro

WP_20151027_13_22_54_Pro

WP_20151027_13_34_39_Pro

WP_20151027_13_34_55_Pro