КОІПОПК

Лис 05 2017

Print this Запис

3 листопада 2017 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Біблійна історія та християнська етика в освітньому просторі України»

3 листопада 2017 року в київському монастирі «Голосіївська пустинь» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Біблійна історія та християнська етика в освітньому просторі України».

У конференції взяли участь Филип (Осадчий), митрополит Полтавський і Миргородський, голова відділу релігійної освіти при Св. Синоду Української Православної Церкви; Хайруліна В. М., доктор філософії, член-кореспондент НАПН України; Гриньова М. В., доктор педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України; Решетніков Ю. Є., заступник голови Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України; Затовський А., голова Всеукраїнського педагогічного братства та десятки викладачів та вчителів релігієзнавства й християнської етики з усієї України.

КВНЗ КОР «Академію неперервної освіти» мав честь представляти кандидат історичних наук Перерва Володимир Степанович, який виголосив доповідь на тему «Значення сучасних церковно-історичних видань для підготовки вчителів курсів духовно-морального спрямування».

Білоцерківська єпархія (10 районів правобережної Київщини) донедавна була лідером в Україні за кількістю шкіл, у яких викладалася християнська етика. Нині ситуація катастрофічно погіршилася і на конференції піднімалися питання щодо заходів для збереження в шкільних програмах курсів духовно-морального спрямування хоча б у якості факультативів, адже педагогами Київщини вже напрацьована чимала база для їх викладання.

Не останню роль у вирішенні цієї проблеми відіграють й історичні аргументи, адже понад 800 років історії України вітчизняне шкільництво було тісно пов’язано з духовним вихованням в його релігійній традиції. Нині монографія В. Перерви «Церковні школи в Україні кінця XVIII – поч. ХХ століть», видана за рекомендацією колишнього КОІПОПК (нині – КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти») використовується як світськими, так і церковними педагогами в багатьох областях України і автор розповів про методику використання подібних видань при викладанні християнської етики та створенні шкільного музею, а також повідомив про плани нових наукових досліджень в галузі історії шкільництва.