КОІПОПК

Січ 04 2018

Print this Запис

4 січня 2018 р. відбулася зустріч В. С. Перерви з педагогами Першої білоцерківської гімназії

4 січня 2018 р. відбулася зустріч кандидата історичних наук, Почесного краєзнавця України, доцента кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» В. С. Перерви із педагогічним колективом Білоцерківського НВО «Перша білоцерківська гімназія – школа І ступеня Білоцерківської міської ради». Захід відбувся з ініціативи директора навчального закладу Бориса Михайловича Смутка, який є активним діячем місцевого краєзнавчого руху, засновником учнівських «Лебединцевських читань» і постійним учасником краєзнавчих заходів у місті.

Оскільки у гімназії діє «Музей гімназійної освіти Білої Церкви 1843-1920 рр.», то В. Перерва у свій час вже дарував документальні експонати для музейної експозиції (зокрема, було подаровано проект майбутньої Білоцерківської гімназії 1840-х років, головні приміщення якої нині належать БНАУ). Не обійшлося без подарунків і на цей раз – науковцем було вручено Б. М. Смутку документ із Державного архіву Вінницької області, який засвідчує імператорське розпорядження про переведення Вінницької гімназії до Білої Церкви.

Крім того, було презентовано видання КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», присвячені історії освіти в Україні та на Київщині: «Церковні школи в Україні кінця XVIII – поч. ХХ століття. Том І. Загальна частина», «Історія шкільництва в містах і селах Київщини кінця XVIII – поч. ХХ століття. Том ІІ. Лівобережні райони» тощо.

На зустрічі обговорювалися найяскравіші сторінки історії шкільної та гімназійної справи Білої Церкви та Київщини, важливість створення шкільних музеїв та способи формування їх експозиції». Після завершення зустрічі В. Перерва відповів на запитання педагогів гімназії.