КОІПОПК

Гру 07 2018

Print this Запис

6 грудня 2018 року відбулося засідання «круглого столу» з питань проведення аналізу впливу правопросвітницької кампанії «Стоп булінг»

Засідання відбулося у Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області за участю представників Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Головного управління Національної поліції у Київській області.

У ході проведення засідання розглянуто та опрацьовано такі питання:

  1. Статистичні показники роботи Головного територіального управління юстиції у Київській області щодо проведення правопросвітницької кампанії «Стоп булінг», аналіз поточної ситуації щодо кількості проявів булінгу та визначення шляхів протидії такому явищу (Роман Роєнко, начальник Управління державної реєстрації нормативно-правових актів правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Київській області).
  2. Аналіз роботи Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації щодо протидії домашньому насильству та цькуванню у закладах освіти (Інна Юрченко, методист відділу управління закладами освіти Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»).
  3. Аналіз статистичних даних Головного управління Національної поліції у Київській області щодо проведення правопросвітницької кампанії «Стоп булінг» щодо кількості проявів булінгу у Київській області (Олена Косенко, представник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Київській області, підполковник поліції).

Також учасниками засідання обговорено такі проблемні питання: як булінг може впливати на життя і здоров’я дитини; як виявити схильність до насильницької поведінки; хто належить до груп ризику; як вирішити конфлікт засобами медіації; що дасть Україні прийняття законопроекту «Про внесення  змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» № 8584.

Оскільки надзвичайно важливо розуміти, що цькування у закладі освіти може спричинити психічні розлади у дитини, учасники засідання дійшли згоди, що вирішення проблеми булінгу є першочерговим завданням, яке має бути реалізовано спільними зусиллями органів державної влади, педагогічних працівників та батьків дітей. Альтернативним способом вирішення проблеми є запровадження медіації у закладах освіти. Прийняття ж законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» № 8584 посилить відповідальність за випадки вчинення та приховування такого явища.