КОІПОПК

Кві 12 2017

Print this Запис

7 і 8 квітня 2017 р. відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Філософія дитинства Януша Корчака

7 і 8 квітня 2017 р. у Кловському ліцеї №77 (м. Київ) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Філософія дитинства Януша Корчака. Фундаментальні потреби дитини в сучасному суспільстві». Організатором конференції було Українське товариство Януша Корчака, а партнерами – Посольство Республіки Польща в Україні, Польський Інститут у Києві, Національна Академія Педагогічних наук України, Державна науково-педагогічна бібліотека імені В.О. Сухомлинського, видавництво «Дух і Літера» та Кловський ліцей № 77.
У конференції взяли активну участь дослідники спадщини Януша Корчака з України, Польщі, Німеччини, Ізраїлю, Росії.
Пленарне засідання у перший день роботи конференції (7 квітня) розпочалося з виступів президента Українського товариства Януша Корчака, Заслуженого вчителя України, ініціатора проведення цієї конференції Світлани Петровської (тема доповіді: «Як я відчуваю Корчака») та академіка НАПН України Ольги Сухомлинської (тема доповіді: «Філософія дитинства Януша Корчака: як ми розуміємо її сьогодні»).

На другий день (8 квітня) пленарне засідання розпочалося з доповіді професора КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» Дмитра Пащенка «Януш Корчак про гуманістичні риси вихователя».
І в перший, і в другий день роботи конференції були заслухані доповіді на пленарних та секційних засіданнях і проведені майстер-класи педагогів та психологів під час секційної роботи. Зокрема, на одному з майстер-класів заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель зарубіжної та єврейської літератур НВК «Міцва-613» (м. Біла Церква) Анна Двухбабна ознайомила учасників конференції із досвідом реалізації у цьому закладі системи роботи з вивчення творчої спадщини Я. Корчака.
Учасники конференції відвідали Державну науково-педагогічну бібліотеку імені В.О. Сухомлинського, де заздалегідь була підготовлена виставка творів самого Я. Корчака і наукових публікацій про його життя та діяльність; побували на місцях, пов’язаних з творчістю видатного педагога у Києві.