КОІПОПК

Лют 22 2019

Print this Запис

Cемінар-практикум для працівників психологічних служб

21 лютого 2019 року на базі Навчально-методичного центу психологічної служби управління освіти і науки Білоцерківської міської ради було проведено семінар-практикум для керівників районних, міських психологічних служб, методистів, які відповідають за діяльність психологічної служби на тему «Психологічна допомога дітям та їх сім’ям, які постраждали внаслідок конфлікту».

У роботі семінару-практикуму взяли участь:

Наталія Маковкіна, завідувач відділу практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»;

Людмила Багдасарова, Леся Шелест, методисти відділу практичної психології і соціальної роботи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»;

Людмила Корнієнко, директор навчально-методичного центу психологіч-ної служби;

Наталія Федорченко, методист навчально-методичного центу психологічної служби;

Валерія Скопич, психолог військового госпіталю м. Біла Церква;

Оксана Оверчук , практичний психолог Білоцерківської загальноосвітньої школи № 5;

 Марина Булах практичний психолог Білоцерківської гімназії № 2;

методисти з психологічної служби, практичні психологи Київської області в кількості 36 осіб.

Під час семінару було розглянуто питання:

ознайомлення з робочим зошитом «Психологічна реабілітація населення, постраждалого внаслідок конфлікту, та психологічна допомога сім’ям, що проживають безпосередньо поруч із зоною конфлікту», психологічний супровід військових в умовах цивільного життя, психологічна допомога сім’ями учасників бойових дій;

презентація посібника з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини з серії «Живемо в демократії» (автор Рольф Голлоб) в межах реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» із метою впровадження громадянської освіти та важливістю підтримки розвитку громадянського суспільства через поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні.

У практичній частині заходу учасники об’єдналися в інтерактивні групи для розгляду педагогічних ситуацій (визначали типи сімей, основні структурні проблеми, конструктивність та деконструктивність поведінки за параметрами оцінки сварки), поділилися досвідом та створили алгоритми дій працівників психологічної служби під час проведення консультацій з дітьми та їх сім’ями, які постраждали внаслідок конфлікту. А також, відбулося навчання учасників семінару щодо визначення власної позиції та активної участі у громадському і політичному житті за загальними положеннями ОДГ/ОПЛ.

Заняття завершила вправа, спрямована на усвідомлення власного ресурсу, особистісного потенціалу під час прийняття важливих рішень.

 

З метою удосконалення діяльності працівників психологічної служби  системи освіти області у 2018/2019 н. р. учасниками семінару були прийняті такі рекомендації: 

  1. Провести інструктивно-методичні наради для працівників психологічної служби з питань надання професійної допомоги людям із психотравмівним досвідом.

Керівники районних, міських психологічних служб
До 01.04.2019

  1. Розробити та провести навчальні семінари з питань організаційно-правових аспектів  та основних принципів організації системи психологічної допомоги та соціально-психологічної підтримки населення, яке постраждало від конфлікту.

Керівники районних, міських психологічних служб
Протягом 2018/2019 навчального року

  1. Забезпечити психологічний супровід та соціально-педагогічний патронат дітей з сімей учасників АТО та ВПО.

Керівники районних, міських психологічних служб
протягом 2018/2019 навчального року

  1. Організувати роботу інтервізійних груп працівників психологічних служб освітніх закладів з метою формування вміння застосовувати різні форми психо-логічної допомоги та соціально-психологічної підтримки (психодіагностика, інформування, просвітницькі заходи, невідкладна психологічна допомога та ін.) у роботі з ВПО, учасниками АТО та їхніми сім’ями.

 Керівники районних, міських  психологічних служб
 Протягом 2018/2019 навчального року

  1. Забезпечити доступність та достовірність інформації про контакти орга-нізацій та установ, що надають кваліфіковану допомогу.

Керівники районних, міських психологічних служб
До 15.03.2019