КОІПОПК

Лют 18 2019

Print this Запис

День Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11.02.2015 № 69/2015 відзначається День Героїв Небесної Сотні, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

«Герої не вмирають!» – саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

За цю перемогу заплачено велику ціну – понад сто життів. Їх назвали Небесною Сотнею – героїв, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Для українців це найголовніша та найвпливовіша сотня. Кожен заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати героїв, щоб ми пам’ятали, хто і за що загинув.

До Дня Героїв Небесної Сотні працівниками бібліотеки інституту підготовлено книжкову виставку «Небесній Сотні шана і молитви…». На виставці представлено книги та світлини з періодичних видань про реальні факти трагічних подій на Майдані у лютому 2014 року, біографії героїв Небесної Сотні, спогади їхніх родичів, близьких, друзів, побратимів. Поезія Тетяни Домашенко, яка представлена на виставці, насичена емоціями подій, що відбувалися в Україні і які авторка пережила особисто на Євромайдані. Тому й не дивно, що саме їй належить цей, до болю пронизливий, поетичний образ – Небесна Сотня.

Мета книжкової виставки – вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, виховання патріотизму, національної гордості, почуття особистої відповідальності за долю своєї країни. Мільйонам українців події на Майдані допомогли усвідомити, що бути патріотом України – це значить не лише безмежно любити свою країну, піклуватися про неї, працювати на її благо, уславлювати добрими справами й великими досягненнями, а й віддавити за неї своє життя…