КОІПОПК

Кві 01 2019

Print this Запис

До 210 річниці від дня народження М.В.Гоголя

… Осягнути Гоголя повною мірою. Як це важливо для нашого культурно-національного відродження, утвердження України у світі! Людина не обирає час, за якого вона живе. Справи, діяння, те, що кожен із нас залишить після себе, – ось що важливо.

1 квітня виповнюється 210 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя українського і російського письменника, мислителя, представника філософії романтизму, основоположника реалізму, дослідника і знавця всесвітньої історії, історії України, міфології, географії, мистецтва та культури античності.

Українська тематика відтворена в більшості творів письменника. Автор проявляв особливий інтерес до народних джерел: мови, легенд, пісень, звичаїв, побуту, вірувань українського народу, що надає творам яскравого національного колориту.

Крізь віки до нас дійшов дух лицарства, козацької честі. Яким був цей дух, що лежить в його основі? Майже два століття живе в національній свідомості твір «Тарас Бульба», і житиме він вічно! Знайомлячись з історичними та фольклорними джерелами, доходимо висновку, що образи козаків – із українських народних пісень, дум є національним колективним символом сильного, мужнього воїна. Як і в народній творчості, М.Гоголь уславлює військове товариство, звеличує подвиги козаків, їхній патріотизм, відданість ідеї захисту рідної землі.

Багато творів Миколи Гоголя покладено на музику. За гоголівськими сюжетами написані опери «Сорочинський ярмарок» М.Мусоргського, «Майська ніч», «Ніч перед різдвом» М.Римського-Корсакова, «Черевички» П.Чайковського та інші. Очевидно, причина полягає в тому, що сюжети творів письменника цікаві, захоплюючі, мова героїв колоритна, мелодійна.

До 210 річниці від дня народження М.В.Гоголя працівниками бібліотеки інституту підготовлено книжкову виставку «Видатний талант двох народів». На виставці представлено книги про життя і діяльність Миколи Гоголя та його літературну спадщину.

Книжкова виставка стане в нагоді учителям зарубіжної та української літератури, методичним працівникам, учням закладів загальної середньої освіти та всім, кого цікавить життя і творчість Миколи Васильовича Гоголя.