КОІПОПК

Січ 22 2019

Print this Запис

Екскурсія  до Верховної Ради України в рамках реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»

Політика – це процес налагодження взаємовідносин на рівні сім’ї, школи, громади, країни, світу. Уряд – система, яка використовується для прийняття рішень. Існує багато різних систем влади: від автократії до демократії. У демократичному суспільстві кожен має рівні права висловити думку, і рішення приймаються шляхом обговорення і голосування. У школі молодь ділиться думками щодо різних систем управління, а також обговорює, як приймаються рішення  в їх школі та в суспільстві загалом. Вони дізнаються про практику демократичної політики шляхом участі у виборах керівництва класу та учнівської ради.

В День соборності України, 22 січня 2019 року,  для учнів гімназійних  класів Хотівського НВК опорного закладу із реалізації проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (класний керівник Воловненко Галина Опанасівна), організовано екскурсію до Верховної Ради України, під час якої школярі ознайомилися із структурою ВРУ, повноваженнями та діяльністю народних депутатів, оглянули будівлю Українського парламенту.

Екскурсію організовано та проведено з метою навчання і залучення молодих громадян до участі в житті суспільства, до демократичного врядування школою, що відіграє ключову роль в ОДГ/ОПЛ, оскільки дає учням можливість навчитися брати участь у житті суспільства.

В ході навчальної екскурсії учні ознайомилися з такими поняттями:

  • політика, демократія і демократичне врядування в школах;
  • демократичне врядування в школі: чотири ключові сфери, три основні принципи оцінювання прогресу діяльності школи;
  • навчання демократії і прав людини через демократичне врядування в школі.

Завдяки проведеному заходу , після ознайомлення  з вищезазначеними поняттями, в закладі освіти були проведені  навчальні заняття  для шкільного активу з метою налагодження роботи органів шкільного самоврядування,  визначення  критеріїв того, як потрібно управляти школою, та роль учнівської ради в цьому процесі.