КОІПОПК

Кві 27 2018

Print this Запис

Формування демократичного навчального середовища у Бучанському навчально-виховному комплексі «СЗОШ І-ІІІ ступенів ЗОШ І-ІІІ ступенів» №4 ̶ опорному закладі із реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»

24 квітня 2018 року на базі Бучанського НВК «СЗОШ І-ІІІ ст. – ЗОШ І-ІІІ ст.» №4, опорного закладу із реалізації  швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» відбувся семінар-тренінг «Формування громадянських компетентностей у майбутніх учителів початкової школи». Захід проведено з метою реалізації практик ОДГ/ОПЛ  в освітньому процесі та їх інтеграції в навчальні предмети початкової школи. Цільова аудиторія:  викладачі вищих навчальних закладів України, які здійснюють підготовку із галузі знань «Освіта», за спеціальністю «Початкова освіта».

В ході заходу учителями початкової школи проведено шість відкритих занять у початкових класах, в процесі яких учасники відмітили поетапне втілення базових принципів ОДГ/ОПЛ в освітній процес: навчання «ЧЕРЕЗ» – формуємо демократичне навчальне середовище. Кожен з уроків характерузувався демократичним, партнерським спілкуванням, учасникам якого притаманні громадянські  компетентності. На заняттях  переважали умови для стимулювання в учнів власного почуття гідності та усвідомлення ними своєї індивідуальності.

На завершення семінару директор закладу освіти Літкевич Алла Миколаївна розповіла про формування демократичного середовища в освітньому процесі: «Ми чітко розуміємо, що «демократія – це не мета, це шлях; це не досягнення, а процес… Коли ми це усвідомимо і почнемо жити в умовах демократії, тільки тоді у нас буде демократія».