КОІПОПК

↑ Повернутись до Інше

Print this Сторінка

STEM-освіта

STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) 
наука, технології, інженерія, математика

https://imzo.gov.ua/stem-osvita/

STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

____________________________________________________________________

КОНКУРСИ, ТУРНІРИ, ФЕСТИВАЛІ, ЗАХОДИ

   

ОГОЛОШЕННЯ


Стартував Всеукраїнський конкурс «Літературна візитка краю», який поєднує технічну та гуманітарну творчість і дає змогу реалізуватися талановитим старшокласникам. Учасники мають поєднати свої дослідницькі та аналітичні навички з дизайнерськими, навички публіцистичного та літературного письма — з умінням  будувати й наповнювати сайт. Деталі на сайті Всеукраїнського конкурсу «Літературна візитка краю».

Докладніше…


Шановна STEM-спільнота! Запрошуємо 25 листопада 2020 року взяти участь у науково-практичному семінарі «STEM – світ інноваційних можливостей: науково-теоретичні аспекти, досвід впровадження, перспективи розвитку». Ми гарно STEMили, можемо підсумовувати та обговорити майбутні плани. Отримуйте новини з перших рук.

Докладніше…


Запрошуємо заклади освіти до участі у програмі Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів”.

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я.

Докладніше…


Вікіпедія оголошує Конкурс наукових фотографій, приурочений до Всесвітнього дня науки. Конкурс наукових фотографій — це фотоконкурс, що проводиться цього року з 1 по 30 листопада 2020 року у 5 номінаціях«Мікроскопія», «Нефотографічні зображення», «Люди в науці», «Загальна категорія», «Живі організми»Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі. Для цього потрібно з 1 до 30 листопада завантажити фотографії, що документують світ науки.

Докладніше…


Шановні колеги! Відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з видавництвом «Видавничий дім «Освіта», ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» проводить зимову дистанційну сесію «STEM-школа – 2021» у лютому 2021 року.

Докладніше…


6 жовтня офіційно розпочав роботу державний Музей науки Малої академії наук України – неймовірний інтерактивний простір з безліччю цікавих експонатів, які змінять вашу уяву про науку!

Докладніше…


З розвитком STEM-освіти зросла кількість заходів, на яких молодь на конкурсній основі може презентувати свої проєкти або позмагатись командою. У поточному навчальному році учні різного віку можуть взяти участь в олімпіадах з предметів природничо-математичного циклу, змаганнях технічної творчості, освітньої робототехніки, які проводитимуться за підтримки МОН України та НЦ «Мала академія наук України».

Докладніше…


Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського, Науковий парк «Київська політехніка», Інноваційний холдинг «Sikorsky Challenge» проводить IX конкурс стартапів Sikorsky Challenge 2020 проходитиме з 3 по 13 листопада 2020 року в рамках Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2020.

Докладніше…


FIRST ® LEGO® League представляє науку, технологію, інженерію та математику (STEM) дітям від 4 до 16 років шляхом веселого та захоплюючого практичного навчання.

Як долучитися до FIRST LEGO League? З чого розпочати?…

Докладніше…


Грант сільським школам “Новий Робот на Селі” це збільшення освітніх можливостей при проведенні уроків інформатики. 

Грантову програму організовано та профінансовано небайдужими до майбутнього дітей України громадянами.

Докладніше…


Відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», видавництвом «Видавничий дім «Освіта» проводять18-20 серпня 2020 року літню дистанційну сесію «STEM-школа – 2020».

Докладніше…


13 березня 2020 року у рамках Одинадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2020» та виставки освіти за кордоном «World Edu» буде проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію на тему «STEM – світ інноваційних можливостей. Формування освітнього SТЕM-середовища». На конференції буде розглянуто питання формування освітнього SТЕM-середовища з використанням інноваційних технологій. До …

Докладніше…


Програма мережних академій Cisco та провідні заклади вищої освіти України запрошують викладачів шкіл, ПТНЗ та коледжів разом з учнями безкоштовно взяти участь в ініціативі IoT Step by Step (Інтернет речей крок за кроком) – нові можливості в зв’язку з дистанційним навчанням.

 Можливість покроково вивчати теорію та практику інтернету речей для викладачів та учнів. Участь в ІоТхакатонах в наступному навчальному році. Сертифікати учасникам, навчальним закладам, призи вчителям-переможцям, обладнання для викладання ІоТ.

Реєстрація до 10 травня: http://cs.co/IoT_StepByStep2020
Вчитель реєструє навчальний заклад та отримує посилання для реєстрації своїх учнів.

Докладніше…


З 23 квітня по 22 травня 2020 року з знагоди Міжнародного дня жіночи хкар’єр в ІТ проводиться онлайн-марафон GirlsPowerTech (“Дівчата заряджають технології”)
Формат: перегляд відеозаписів виступів дівчат, які вже побудували успішну кар’єру в ІТ, навчальне тестування. Індивідуальні сертифікати учасникам та сертифікати школам, які залучили 10+ учасників. Участь можуть брати не тільки дівчата, але і хлопці, яких цікавить ІТ-кар’єра.Реєстрація учасників індивідуальнаhttp://cs.co/GirlsPowerTech2020Замовити сертифікат для навчального закладу викладач зможе долучившись до класу ініціативи.

З 23 квітня по 22 травня 2020 року .в рамках ініціативи Cybersecurity Step by Step відбудуться відкриті лекції українських університетів

Формат: Вивчення курсу Академії Cisco «Вступ до кібербезпеки» з викладачами кібербезпеки з провідних університетів. Надаються 5 лекцій від викладачів 5-ох університетів у записі.

Передбачені сертифікати учасникам та навчальним закладам.

Реєстрація учасників індивідуальнаhttp://cs.co/CybersecUniversityLectures

 


«CybersecurityStepbyStep: змагання «CiscoКіберзмаг» – нові можливості в зв’язку з дистанційним навчанням.

Строки онлайн-змагання “CiscoКіберзмаг” подовжені

1 етап триватиме до 15 травня. Участь зможуть взяти учні 9-11 класів, студенти ПТНЗ та коледжів.

Фінал змагання відбудеться з 22 травня по 28 травня в онлайн-форматі.

Реєстрація учасників індивідуальнаhttp://cs.co/Cisco_Kiberzmah


14-17 травня 2019/2020 навчального року на базі Одеського національного політехнічного університету відбудеться ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Мобільна  робототехніка». В рамках олімпіади будуть проведені змагання, для талановитих школярів, які навчаються у різноманітних гуртках робототехніки та програмування, за підтримки Асоціації Робототехніки України та «Школи Робототехніки «Robocode»…

Докладніше…


На базі Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” 23-24 квітня 2020 року відбудеться Всеукраїнський турнір «RoboFest 2020». Мета змагань – популяризація науково-технічної творчості учнів, створення умов для організації високомотивованої діяльності по створенню і програмуванню роботизованих систем. Учасниками є учні 8-11 класів загальноосвітніх чи професійно-технічних навчальних закладів.

Докладніше…


Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» за підтримки компанії SAP. Запрошує дівчат 14-24 років з усієї України реєструватися на нову менторську програму #ДівчатаSTEM 2019-2020! Програма проходитиме у кілька етапів. Перший розпочався 21 листопада та завершиться 20 грудня – до цього часу дівчата можуть зареєструватися та надіслати посилання на відео на тему «Чому я хочу взяти участь у програмі».

Докладніше…


Відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» визначив пріоритетні напрями розвитку STEM-освіти на всеукраїнському рівні у 2019/2020 навчальному році.

Докладніше…
У Національному центрі “Мала академія наук України” створено когнітивну платформу формування єдиного інформаційно-освітнього простору, до якого забезпечується включення довільних інформаційних ресурсів, які мають освітній контент. У просторі можуть створюватися різноманітні репозитарії за різними профілями.  Демонстрація прикладу застосування вказаної платформи наведена у фільму.

 

Заходи, проведені у межах STEM-освіти

23.01.2020. Заняття педагогічної студії з теми «STEM – освіта. Від ідеї до впровадження»

14.11.2019. Засідання з теми «Реалізація STEM-проектів на заняттях з географії та природознавства»

08.11.2019. Конференція “Змагання з моделювання “розумних” пристроїв “STEAM-House” результати 1 етапу“

29.10.2019. Заняття обласної педагогічної студії «STEM-освіта. Від ідеї до впровадження»

16.05.2019. Семінар-практикум з теми «STEM-освіта: управлінський аспект»