КОІПОПК

Кві 25 2018

Print this Запис

Інтеграція практик ОДГ/ОПЛ у навчальні предмети початкової школи

З метою впровадження модулів з ОДГ/ОПЛ в освітні програми вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку спеціалістів із галузі знань «Освіта», за спеціальністю «Початкова освіта», навчання методикам і технологіям  розвитку громадянських компетентностей у викладачів вищих навчальних закладів та у студентів  ̶  майбутніх учителів початкової школи 23 квітня 2018 року на базі Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права № 2 – опорного закладу із реалізації  швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» учителями початкової школи проведено  відкриті заняття із інтеграцією  практик ОДГ/ОПЛ у навчальні предмети.

До уваги  експертів проекту та викладачів вищих навчальних закладів були представлені інтегровані уроки з тем:

  •  «Відповідальність: я – за екологію, моя школа також! (Альтернативні джерела енергії)»,
  •  3-А клас, учитель Кармазіна Оксана Миколаївна;
  • «Батьківщина – рідний край!» (інтегрований урок літературного читання та курсу «Я у світі»), 3-Б клас, учитель Литвин Леся Володимирівна,;
  • «Україна – європейська держава» (урок курсу «Людина і світ»), 4-А клас, учитель Ошкало Світлана Михайлівна;
  • «Я – людина (унікальність, творчість, повага до інших і до себе) (інтегрований урок курсу «Я у світі. Основи здоров’я»),  4-В клас, вчитель Петренко Ірина Віталіївна.

Директор опорного закладу із реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», Бєлова Ірина Германівна, поділилася досвідом  участі школи у проекті, представила до уваги учасників кращі практики із впровадження громадянської освіти не лише у закладі, але й у місті. Слід відмітити, що  педагоги, учні  та батьки  ̶  дійові особи у процесі розвитку місцевої демократії та становленні  системи місцевого самоврядування та є активними учасниками у вирішенні соціальних питань міста.

Після занять учасники здійснили аналіз важливості формування демократичних цінностей в шкільній практиці: оцінка уроку крізь призму портфоліо майстер-тренера з ОДГ/ОПЛ.

Зазначимо, що близько 70 викладачів вищих навчальних закладів України є учасниками семінару-тренінгу  за  компонентом  IV:  «Формування громадянських компетентностей у майбутніх учителів початкової школи» – навчання «ЧЕРЕЗ»: формуємо демократичне навчальне середовище». Учасниками семінару-тренінгу від Київської області були викладачі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради “Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж”: Панченко Тетяна Леонідівна, кандидат психологічних наук, викладач психолого-педагогічних дисциплін; Тимченко Олена Вікторівна, завідувач навчально-методичного кабінету; Счастлива Олена Дмитрівна, викладач англійської мови. Представник від КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» та співорганізатор заходу – Кушнір Ярослава Анатоліївна,  тренер проекту, методист відділу методики викладання іноземних мов та міжнародних освітніх програм.