КОІПОПК

↑ Повернутись до Міжнародна діяльність

Print this Сторінка

Міжнародні програми і проекти

Міжнародні контакти, співпраця та обмін досвідом з іноземними освітніми організаціями,
реалізація євроінтеграційного вектору у сфері освіти

Міжнародна діяльність у Київській області здійснюється за такими напрямами:

 • співпраця з міжнародними освітніми організаціями, фондами, громадськими організаціями;
 • партнерство із закладами освіти з інших країн;
 • участь закладів освіти у міжнародних освітніх програмах, проектах.

КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» працює у напрямі розширення ділових контактів із урядовими і неурядовими організаціями, і як результат – налагоджено співпрацю з 39 міжнародними установами, фондами, фундаціями.

У 2014-2015 рр. з метою залучення освітян до співробітництва у закладах освіти  Київської області реалізуються 50 міжнародних освітніх програм і проектів. Успішною є співпраця із зарубіжними колегами за такими напрямами:

 • Проект «Go Global». КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» долучився до національної програми вивчення та популяризації іноземних мов в Україні. Бендерець Н.М., в.о. роректора, у червні 2015 року приймала участь у засіданні круглого столу «Speak global – go global: англійська мова у системі середньої освіти», де у складі експертної комісії обговорила перспективи вивчення англійської мови в Україні та у серпні-вересні 2015 року проходила стажування за проектом у США.
 • Проект «Навчання для професійного зростання»  – здійснюється за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). У березні 2015 року Федірко Надія Василівна, директор Іванківського районного ліцею, проходила стажування в США в рамках ініціативи проекту «Виховання громадської свідомості молоді в контексті освітньої реформи».
 •  Проект Європейського Союзу «ETwinning Plus» – навчальна програма Європейської Комісії. Протягом 2014/2015 н.р. Білоцерківське навчально-виховне об’єднання “Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня” Білоцерківської міської ради  активно співпрацює зі школами Європейського Союзу в мережі eTwinning, реалізовуючи різноманітні проекти. Так, у вересні 2014 року Фіголь Ірина Володимирівна, вчитель англійської мови БНВО “Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня” Білоцерківської міської ради, вчитель-амбасадор проекту, брала участь у навчальних тренінгах у м. Гданськ (Польща).
 • Програма Американських Рад з міжнарод­­ної освіти – «Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX)» – здійснюється за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства освіти і науки України. Фіналісти програми отримують гранти на 1 рік навчання у школах США. Цьогоріч національними фіналістами програми стали 5 учнів загальноосвітніх навчальних закладів Київської області.
  • У 2014 році учениці 10-А класу Білоцерківської спеціалізованої шко­ли І-ІІІ ступенів № 1 з поглибленим ви­вче­н­ням слов’янських мов Білоцерківської міської ра­­ди Київської області Багінська Аліна та Крижанівська Аліна у складі делегації міста Бі­лої Церкви взяли участь у святкуванні Дня визволення в місті Островці Свенток­шиському (По­льща).
  • У рамках німецько-польсько-українського проекту з молодіжного обміну, який здійснюється за підтримки Європейського Союзу, 12 учнів,  вчитель німецької мови та директор Іванківського районного ліцею  відвідали м. Вадгасен (Німеччина), де навчалися та відпочивали у міжнародному мовному таборі. Завершальним етапом поїздки стала екскурсія в Париж (Франція).
 • Швейцарсько-український освітній проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні». Проект здійснюється Цюріхським педагогічним університетом, Інститутом міжнародних освітніх проектів (IPE) та КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». Протягом  лютого та травня 2015 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбувалися семінари-тренінги у рамках проекту. У 2015/2016 н.р. здійснюватиметься навчання 60-ти тренерів на базі закладів освіти області.
 • Проекти Корпусу Миру США в Україні: «Викладання англійської мови як іноземної», «Розвиток молоді». Волонтери Корпусу Миру працювали за дворічною освітньою програмою в обласному інституті. Навчально-адаптаційна програма для  волонтера здійснюється з травня по вересень 2015 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». Волонтер Корпусу Миру Нетелі Ханлет проводить навчальні заняття для слухачів курсів підвищення кваліфікації та навчальні тренінги для вчителів англійської мови. На базі інституту функціонує мовна школа з англійської мови для дітей та дорослих.
 • Проект Британської Ради в Україні: “Програма післядиплом­ної підготов­ки вчителів англійської мови” – підготовка вчителів загальноосвітніх навчальних закладів до викладання англійської мови за комунікативною методикою. У 2014/2015 н.р. навчання за програмою пройшло 254 педагоги Київщини.
 • Проект «For Novice English Teachers»  – розвиток педагогічної майстерності молодих вчителів англійської мови. Здійснюється за підтримки Американського Дому. У липні 2015 року навчання пройшли 4 вчителі англійської мови ЗНЗ Київщини.
 • Проект «Літні мовні табори». У червні 2015 року в 37 районах (містах ) Київській області функціонувало 119 літніх мовних таборів, з них 114 – з англійської мови, 2 – з німецької та 3 – з французької. Всього у літніх мовних таборах перебувало 4762 учні, з них 4645 у мовних таборах з англійської мови, 52 – з німецької, 65 – з французької. До роботи у мовних таборах було залучено 88 студентів-волонтерів (з них 87 – з англійської мови, 1 – з німецької мови), 73 волонтери з міжнародних організацій та тих, хто виявив ініціативу працювати у мовних таборах Київщини, також було залучено 445 вчителів іноземних мов.
 • Проект «Класна школа» – міжнародна програма, яка є пілотним проектом Міністерства освіти і науки України спільно із Центром громадянської освіти (Варшава). Мета програми –  вплив громади на освітні процеси, тобто тісна співпраця директорів шкіл, вчителів, учнів та суспільства на постійній основі.  ЇЇ головним наміром є пробудження у школярів віри у власні сили, можливості, розвиток бажання до пізнання навколишнього світу і формування особистих професійних спрямувань.  Учасником цієї програми є Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Білоцерківської міської ради та Фастівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням іноземних мов Фастівської міської ради.
 • Проект «Міксіке в Україні» –  http://miksike.net.ua реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства закордонних справ Естонії. Проект сприяє розвитку зв’язків між навчальними закладами різних областей України, зміцненню зв’язків між учнями, вчителями і батьками учнів з України, Естонії та інших країн Євросоюзу, підвищенню якості та ефективності навчально-виховного процесу у загальноосвітньому навчальному закладі за допомогою інформаційних технологій, підвищення професійного розвитку вчителів, розширення можливостей розвитку он-лайн навчання та позакласних заходів. Проект успішно реалізовується у загальноосвітніх навчальних закладах із  27 районів та міст Київській області. До проекту долучилось понад 1000 педагогів та школярів Київщини.

Отже, розвиток співпраці з міжнародними організаціями, участь у міжнародних програмах і проектах – важливий напрям здійснення процесів європейської та євроатлантичної інтеграції. Забезпечення повноправного представництва освітян Київщини у міжнародних форумах, програмах, що проводяться під егідою міжнародних організацій, дає змогу підвищувати фаховий рівень педагогів і набувати досвіду впровадження інформаційних технологій в освіті в рамках реалізації міжнародних проектів і програм.

Міжнародні програми і проекти, які реалізуються в загальноосвітніх навчальних закладах Київської області