![]() |
Матущенко Тетяна Антонівна завідувач відділу e-mail: tmatyschenko@ukr.net
|
![]() |
Бобкова Олена Степанівна, методист відділу |
Очкало Вікторія Василівна методист відділу e-mail: o4kalo@uk.net |
|
Контактний телефон: (04563) 5-04-42 |
Мета діяльності відділу – це забезпечення навчально-методичних, культурно-просвітницьких, інформаційних умов здійснення неперервної освіти вчителів хімії, біології, екології, природознавства та основ здоров’я.
Навчання та інформаційна підтримка інтелектуально обдарованих учнів.
Завдання діяльності відділу
Надання:
- навчальних послуг (сфера підвищення фахової кваліфікації вчителів хімії, біології, екології, природознавства та основ здоров’я);
- методичних, науково-методичних послуг (організація заходів міжкурсового періоду);
- науково-організаційних консультацій;
- інформаційних, культурно-просвітницьких послуг (координація загальнопрофесійного розвитку педагогів, організація самоосвіти тощо).
Пріоритетні напрями та зміст діяльності відділу:
- Підвищення фахової кваліфікації вчителів хімії, біології, екології, природознавства та основ здоров’я з метою збагачення їхніх професійних знань, подолання розриву між раніше отриманою підготовкою й новими вимогами до якості освіти в Україні.
- Модернізація програм курсів підвищення фахової кваліфікації та інструктивно-методичних матеріалів для забезпечення навчання вчителів хімії, біології, екології, природознавства та основ здоров’я.
- Ознайомлення вчителів із сучасними досягненнями біологічних і хімічних наук.
- Впровадження сучасних інноваційних технологій та методик викладання хімії, біології, екології, природознавства та основ здоров’я у навчальний процес курсів підвищення фахової кваліфікації.
- Проведення систематичного моніторингу та вивчення результатів курсової перепідготовки і професійних запитів педагогічних працівників області.
- Створення системи методичної допомоги вчителям у процесі переходу старшої школи на профільне навчання.
- Підготовка методичних рекомендацій з проблем методик викладання хімії, біології, екології, природознавства та основ здоров’я, створення і видання навчально-методичних посібників.
- Апробація та впровадження у практику діяльності закладів загальної середньої освіти області програм, підручників, навчально-методичної літератури, електронних засобів навчання.
- Навчально-методичне забезпечення варіативної складової основної та старшої профільної школи.
- Консультування та навчання педагогів області з питань проведення та підготовки учнів до зовнішнього незалежного тестування.
- Експертна оцінка якості та результативності навчально-виховної роботи педагогічних працівників природничих дисциплін та основ здоров’я, відповідно до Державного стандарту базової і повної середньої освіти.
- Апробація та впровадження новітніх освітніх технологій навчання. Виявлення,вивчення і впровадження у практику перспективного педагогічного досвіду.
- Залучення кращих педагогів регіону до участі в конкурсі «Учитель року», до навчально-методичної та науково-дослідної роботи.
- Систематичне поповнення та оновлення банку даних передового педагогічного досвіду вчителів хімії, біології, екології, природознавства та основ здоров’я.
- Проведення методичних освітніх заходів міжкурсового періоду (науково-методичних, навчально-практичних семінарів, нарад, «круглих столів» тощо).
- Надання методичної допомоги вчителям хімії, біології, екології, природознавства та основ здоров’я у міжкурсовий період.
- Організація і проведення інтелектуальних змагань (Всеукраїнських олімпіад з хімії, біології, екології, турнірів, конкурсів).
- Підготовка школярів до участі у Всеукраїнських та Міжнародних олімпіадах, творчих конкурсах, турнірах.
- Організація і проведення в Київській області Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» та Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок».
- Навчання та надання методичної допомоги вчителям області, які впроваджують проект «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу».
- Навчально-методичне консультування методистів районних (міських) методичних кабінетів, учителів загальноосвітніх навчальних закладів області у міжкурсовий період.
- Співпраця з науковими установами: Білоцерківським національним аграрним університетом, Національним університетом ім. Тараса Шевченка, Інститутом педагогіки АПН України, Науково-дослідним інститутом ім. В.М. Палладіна, Інститутом проблем виховання Національної академії наук України, закладами, громадськими організаціями тощо.