КОІПОПК

Чер 08 2017

Print this Запис

Літній відпочинок дітей у пришкільних таборах міста Бучі

Літні канікули складають значну частину вільного часу дітей. Літо – час ігор, розваг, свободи у виборі занять, зняття напруги, поповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. Це період вільного спілкування дітей.

Організація пришкільних таборів з денним перебуванням дітей одна з найцікавіших і найважливіших форм роботи зі школярами в літній період. Табір виконує дуже важливу місію відпочинку та виховання дітей.

На базі загальноосвітніх навчальних закладів міста Буча з 29.05 по 16.06.2017 року, уже традиційно, діяли 6 дитячих закладів відпочинку «Пришкільний табір з денним перебуванням дітей»: «Посмішка» у ЗОШ № 1, «Лісовик» у ЗОШ № 2, «Веселка» у ЗОШ № 3, «Джерельце» у ЗОШ № 4, «Дивограй» у СЗОШ № 5, «Берізка» у НВК «Берізка». Усі табори забезпечені медикаментами , канцтоварами та спортивним інвентарем.

У таборах відпочиває 900 дітей, з них  – 272 дітей пільгових категорій. Враховуючи вікові особливості дітей, створено 36 загонів, які розмістились у світлих класних кімнатах. Цікаві заходи,  ігри та конкурси проводяться у актових та спортивних залах, на спортивних майданчиках.

У таборах працюють педагоги-організатори, педагоги-вихователі, медичні працівники, адміністративно-господарський та обслуговуючий персонал.

На чолі кожного загону у пришкільному таборі стоїть педагог-вихователь, який забезпечував виконання дітьми розпорядку дня, організовував їх побут і  готував та проводив оздоровчі та виховні заходи згідно з режимом дня та планом виховної роботи табору.

Педагоги докладають максимум зусиль, щоб дозвілля дітей було цікаво організованим. Кожен день насичений різноманітними заходами та складається  з урахуванням побажань дітей. Основним змістом виховної діяльності пришкільного закладу відпочинку є забезпечення необхідних умов для змістовного відпочинку, організації дозвілля дітей і підлітків, формування здорового способу життя, творчого і духовного розвитку.

Всі дні тематичні. Розпочалася робота таборів з «Дня відкриття табірної зміни». День у таборі починається із ранкової лінійки та зарядки. На ранковій лінійці оголошується план заходів на день, а на вечірній – підбиваються  підсумки, нагороджуються  переможці конкурсів і змагань та оголошуються  завдання на наступний день.

Кожен день діяльності табору насичений різноманітними подіями, приємними сюрпризами. Щодня вихованці беруть участь у різних видах спортивних змагань, є учасниками конкурсів,  малюють та розважаються.

На базі таборів діють гуртки та студії Бучанського центру позашкільної роботи:  «Хореографічний», «Стиль і візаж», «Рукоділля», «Образотворчого мистецтва», «Вишиванка», «ФОТО», та спортивні секції Бучанської дитячо-юнацької спортивної школи: «Футбол», «Волейбол», «Шахи», «Настільний теніс», «Легка атлетика».

Зокрема вихованці є активними учасниками туристичних змагань, які організовують керівники гуртка «Туризм» Бучанського центру позашкільної роботи. Проводяться туристичні змагання (подолання смуги перешкод), переможців нагороджено грамотами.

Організовано ряд тематичних прогулянок та екскурсій.

Цікавими були екскурсії до Національного музею-заповідника «Битва за Київ» с. Нові Петрівці, Бучанського міського парку та історичними місцями міста.