Малик Володимир Кирилович
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 16 грудня 2020 року 21 лютого цього року віднесено до визначних і пам’ятних дат, які відзначаються на загальнодержавному рівні в 2021 році.
Володимир Кирилович Малик (Сиченко) народився 21 лютого 1921 року в селі Новосілки Макарівського району на Київщині в селянській родині.
Володи́мир Ма́лик – український письменник, автор пригодницьких та історичних прозових творів. У його доробку – повісті “Чорний екватор”, “Новачок”, “Дві перемоги”, “Слід веде до моря”, “Двоє над прірвою”. Та найбільше письменника знають як автора історичних романів – “Таємний посол” (до якого входять романи “Посол Урус-шайтана” (1968), “Фірман султана” (1969), “Чорний вершник” (1976) і “Шовковий шнурок” (1977), – романів “Князь Кий” (1982), “Чумацький шлях”, “Горить свіча”, Черлені щити (1985) та “Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім”.
Багато його творів перекладено іноземними мовами. За романи “Посол Урус-шайтана”, “Шовковий шнурок” та “Князь Кий” В. Малик удостоєний літературної премії Лесі Українки 1983 року.
Для вшанування пам’яті та з нагоди 100-річчя від дня народження видатного земляка – Володимира Кириловича Малика – на його батьківщині, у селі Новосілки, зокрема в Новосілківській загальноосвітній школі I-III ступенів Боярської ОТГ підготовлено та проведено низку освітньо-культурних заходів.
У краєзнавчому музеї Новосілківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Боярської ОТГ відкрито кілька експозицій, які презентують життя і творчу діяльність Володимира Малика, організовано постійно діючу книжково-ілюстративну виставку творів письменника для школярів середнього шкільного віку, зокрема представлено казки-легенди для молодших читачів «Чарівний перстень», пригодницькі повісті «Чорний екватор», «Двоє над прірвою», «Слід веде до моря», та пригодницьких та історичних романів «І книги – журавлями по світах» для старшокласників (організатор – М. М. Білоцький, учитель історії).
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
18 лютого – 20 лютого 2021 року М. М. Білоцьким у краєзнавчому музеї школи проведено ознайомлювальні екскурсії для учнів 4–7, 8–11 класів, які розкривають нелегку життєву і творчу долю Володимира Кириловича Малика.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
22 лютого 2021 року підготовлено та проведено літературно-мистецьку вітальню для учнів 10-11 класів (організатор О. М. Коцюба, учитель української мови і літератури). Учні школи (Д. Козяр, М. Лоневський, Ю. Демиденко, А. Петленко, М. Філоненко, Н. Сергієнко, К. Дзюбенко) взяли активну участь у читацькій конференції за тетралогією Володимира Малика «Таємний посол», розриваючи героїчну боротьбу українського народу проти турецько-татарських поневолювачів у другій пол. ХVII століття. Учні мали змогу також переглянули мультфільм «Таємний посол» за мотивами роману В. К. Малика. Яскравою була інсценізація уривку з твору «Журавлі-журавлики» у виконанні учасників шкільного театрального гуртка.
![]() |
![]() |
![]() |
Педагогічний колектив Новосілківської загальноосвітньої школи I-III ступенів та жителі села Новосілки реалізують проєкт – відкриття пам’ятника відомому українському письменнику-краянину. Нині вже встановлено постамент, на якому вислів письменника:
…Вірю я, що відродимося знову!
Рано чи пізно – відродимося.
Розправимо крила!
У цьому моя Віра!
Київщина пам’ятає про свого визначного земляка. Бо й справді, “людина живе доти, доки живе пам’ять про неї, а книги – допоки їх читають”.