КОІПОПК

Лют 23 2021

Print this Запис

Вшанування пам’яті видатного українського письменника, автора пригодницьких та історичних романів Володимира  Кириловича Малика (Сиченка) (21 лютого 1921 – 31 серпня 1998) з нагоди столітнього ювілею

Малик Володимир Кирилович

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 16 грудня 2020 року 21 лютого цього року віднесено до визначних і пам’ятних дат, які відзначаються на загальнодержавному рівні в 2021 році.

Володимир Кирилович Малик (Сиченко) народився 21 лютого 1921 року в селі Новосілки Макарівського району на Київщині в селянській родині.

Володи́мир Ма́лик – український письменник, автор пригодницьких та історичних прозових творів. У його доробку – повісті “Чорний екватор”, “Новачок”, “Дві перемоги”, “Слід веде до моря”, “Двоє над прірвою”. Та найбільше письменника знають як автора історичних романів – “Таємний посол” (до якого входять романи “Посол Урус-шайтана” (1968), “Фірман султана” (1969), “Чорний вершник” (1976) і “Шовковий шнурок” (1977), – романів “Князь Кий” (1982), “Чумацький шлях”, “Горить свіча”, Черлені щити (1985) та “Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім”.

Багато його творів перекладено іноземними мовами. За романи “Посол Урус-шайтана”, “Шовковий шнурок” та “Князь Кий” В. Малик удостоєний літературної премії Лесі Українки 1983 року.

Для вшанування пам’яті та з нагоди 100-річчя від дня народження видатного земляка – Володимира Кириловича Малика – на його батьківщині, у селі Новосілки, зокрема в Новосілківській загальноосвітній школі I-III ступенів Боярської ОТГ підготовлено та  проведено  низку освітньо-культурних заходів.

У краєзнавчому музеї Новосілківської загальноосвітньої школи I-III ступенів  Боярської ОТГ відкрито кілька експозицій, які презентують життя і творчу діяльність Володимира Малика, організовано постійно діючу книжково-ілюстративну виставку творів письменника для школярів середнього шкільного віку, зокрема  представлено казки-легенди для молодших читачів «Чарівний перстень», пригодницькі повісті «Чорний екватор», «Двоє над прірвою», «Слід веде до моря», та пригодницьких та історичних романів «І книги – журавлями по світах» для старшокласників (організатор – М. М. Білоцький, учитель історії).

18 лютого – 20 лютого 2021 року  М. М. Білоцьким у краєзнавчому музеї школи проведено ознайомлювальні екскурсії для учнів 4–7, 8–11 класів, які розкривають нелегку життєву і творчу долю Володимира Кириловича Малика.

 

 22 лютого 2021 року підготовлено та проведено літературно-мистецьку вітальню для учнів 10-11 класів (організатор О. М. Коцюба, учитель української мови і літератури). Учні школи (Д. Козяр, М. Лоневський, Ю. Демиденко, А. Петленко, М. Філоненко, Н. Сергієнко, К. Дзюбенко)  взяли активну участь у читацькій конференції за тетралогією Володимира Малика «Таємний посол», розриваючи  героїчну боротьбу українського народу проти турецько-татарських поневолювачів у другій пол. ХVII століття. Учні мали змогу також переглянули мультфільм «Таємний посол» за мотивами роману В. К. Малика. Яскравою була  інсценізація уривку з твору «Журавлі-журавлики» у виконанні учасників шкільного театрального гуртка.

    

Педагогічний колектив  Новосілківської загальноосвітньої школи I-III ступенів та жителі села Новосілки реалізують проєкт  – відкриття пам’ятника відомому українському письменнику-краянину. Нині вже встановлено постамент, на якому вислів письменника:

…Вірю я, що відродимося знову!

Рано чи пізно – відродимося.

Розправимо крила!

У цьому моя Віра!

Київщина пам’ятає про свого визначного земляка. Бо й справді, “людина живе доти, доки живе пам’ять про неї, а книги – допоки їх читають”.